REKLAMA
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Byki tygodnia, czyli trzy spółki z szansami na zwyżki: Ambra, EUCO i Quercus

Foto: Adobestock

1. Ambra konsekwentnie i książkowo w górę

Foto: GG Parkiet

Notowania akcji producenta i dystrybutora win znajdują się w długoterminowym układzie wzrostowym. Spółka wykazuje relatywną odporność na rynkowe zawirowania, a trend ma stabilny przebieg. To dobry kandydat na portfelowego stabilizatora. Od początku stycznia akcje zdrożały już o 10 proc. Nie jest to na tle rynku wynik imponujący, ale konsekwentnie podnoszący wycenę. W minionym tygodniu cena wyznaczyła historyczne maksimum 19 zł. Kurs respektuje średnie kroczące z 50 i 200 sesji, które stanowią silne, ruchome wsparcia.

2. EUCO wyrasta na lidera warszawskich zwyżek

Foto: GG Parkiet

Akcje kancelarii podrożały od początku roku o ponad 100 proc. To najlepszy wynik na szerokim rynku. Licząc od listopadowego dołka bessy, skala zmian sięga już 230 proc. To bardzo dużo jak na tak krótki czas, a jak wiadomo – silne ruchy wzrostowe lubią się kończyć równie silnymi korektami. Warto jednak zwrócić uwagę, że kurs pokonał już linie średnich z 50 i 200 sesji i utworzył formację złotego krzyża. Ponadto przerwana została sekwencja coraz niższych szczytów w bessie. Sygnały AT sugerują, że EUCO może wchodzić w układ hossy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA