REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

#PROSTOzPARKIET: Plany segmentu motoryzacyjnego Marvipolu

Arkadiusz Miętkiewicz, dyrektor zarządzający segmentu motoryzacyjnego Grupy Marvipol będzie gościem Dariusza Wieczorka w czwartkowym programie „Prosto z Parkietu”, który startuje o godz. 12.00 w Parkiet TV.
Foto: parkiet.com

Grupa Marvipol to jeden z największych warszawskich deweloperów, ale jest też importerem i dystrybutorem samochodów. British Automotive Polska - generalny importer Jaguar Land Rover wchodzący w skład grupy sprzedał w 2016 r. 2 081 samochodów, o 64 proc. więcej niż rok wcześniej. Grupa Marvipol jest tuż przed podziałem na dwie spółki: motoryzacyjną i developerską. Kurs firmy w ciągu ostatnich 12 miesięcy wzrósł o ponad 105 proc. Jej kapitalizacja sięga 513 mln zł.

Z dyrektorem Arkadiuszem Miętkiewiczem porozmawiamy m.in. o tym, na jakim etapie jest podział grupy, od kiedy mogą być notowane na giełdzie dwie firmy? Jakie są perspektyw rozwoju Marvipolu, który zmieni nazwę na British Automotive Holding? Jak rośnie rynek aut premium? Ile aut spodziewa się sprzedać firma w tym roku? Czy będę premiery, które mogą napędzić wyniki? Jak zmieni się sieć sprzedaży samochodów do 2020 r? Czy akcjonariusz mogą liczyć na rosnące dywidendy?


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA