Biznes i sport

Duża frekwencja na sportowym święcie rynku kapitałowego

W tym roku Igrzyska Rynku Kapitałowego, organizowane od 2014 r. przez Związek Maklerów i Doradców, po raz pierwszy odbyły się przy udziale Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. „Parkiet" był patronem medialnym imprezy, która w minioną sobotę skupiła najlepszych sportowców z rynku kapitałowego i kilku firm notowanych na GPW.

Tauron wygrał w łącznej klasyfikacji medalowej.

Foto: Archiwum

W zmaganiach wzięło udział ponad 250 sportowców. Mogli wybierać w dyscyplinach drużynowych i indywidualnych (piłka nożna, biegi w różnej formie, przeciąganie liny, skok w dal, siatkówka plażowa, pchnięcie kulą, tenis stołowy, badminton, tenis ziemny).

Jak zwykle największą popularnością cieszyła się piłka nożna – w rywalizacji wzięło udział aż 12 drużyn. Swoją reprezentację wystawił też „Parkiet" – na otwarcie turnieju po zaciętej rywalizacji zremisowaliśmy 1:1 z CDM Pekao, w drugim meczu pewnie wygraliśmy 4:2 z Analizami Online (z prezesem Michałem Duńcem oraz jedyną dziewczyną w składzie), ale na koniec fazy grupowej przegraliśmy 1:5 z Dekpolem (remis był w zasięgu, ale sędzia usunął z boiska dwóch naszych zawodników). Z grupy udało się wyjść, ale natrafiliśmy na drużynę Komisji Nadzoru Finansowego, zwycięzcę poprzednich turniejów, i osłabieni brakiem rezerwowych przegraliśmy 1:5. Od początku piłkarskiego turnieju było widać, kto jest faworytem – Grupa Azoty, potrafiąca w zaledwie 10 minut strzelić nawet 11 bramek. Na drugim miejscu uplasował się Polnord (w składzie z Cezarym Kucharskim, byłym piłkarzem Legii i reprezentacji Polski, oraz z Piotrem Osieckim, prezesem Altus TFI). Trzecie miejsce zajęła drużyna CDM Pekao.

W przeciąganiu liny zwyciężył Tauron przed KNF i Dekpolem. W siatkówce najlepsze były dwie drużyny Tauronu. Prestiżową sztafetę 4x100 m również zdominowali reprezentanci energetycznej firmy (trzy pierwsze miejsca na pięć zespołów).

W pchnięciu kulą konkurencję zdeklasował Filip Duszczyk z GPW, w kobiecej rywalizacji zwyciężyła Izabela Wilkosz z Tauronu. Ta sama lekkoatletka wygrała również skok w dal (ex aequo z Agatą Zielińską). Bieg na 1500 m wygrali Piotr Teleon (CDM) i Natalia Baranek (Tauron), na 400 m Tomasz Nikodem (GPW) i Joanna Rapanicz (Tauron), na 80 m Maciej Cerkanowicz (niezrzeszony) i Katarzyna Piwowarczyk-Ściebura (Tauron). Rywalizację w badmintonie wygrali Damian Woźniak (Azoty) i Barbara Pękala (Tauron). Najlepiej piłeczkę tenisową odbijali Adam Narczewski (niezrzeszony) i Aleksandra Gonsior-Śleziona (Tauron). W klasyfikacji drużynowej (łączna liczba medali) wygrał Tauron przed CDM i Grupą Azoty.

Po zawodach 120 gości bawiło się na wieczornej imprezie, podczas której udekorowano zwycięzców medalami. MR

Piłkarska drużyna Grupy Azoty nie miała konkurencji. Na drugim miejscu sklasyfikowano Polnord, na trzecim zaś CDM Pekao.

Mocny skład Polnordu: w środku pola rozgrywał i bronił Cezary Kucharski, były piłkarz Legii, na szpicy szalał Piotr Osiecki, prezes Altus TFI.

Drużyna „Parkietu" zakończyła turniej w ćwierćfinale. Wygramy w przyszłym roku.

Przeciąganie liny budziło wiele emocji. Wygrał Tauron przed KNF i Dekpolem.

Tegoroczne igrzyska zgromadziły ponad 250 sportowców, którzy mogli rywalizować w 12 konkurencjach.

Podczas wieczornej imprezy bawiło się ponad 120 gości.

To była pierwsza edycja mistrzostw organizowana wspólnie przez SII (Michał Masłowski, z lewej) i ZMiD (Paweł Cymcyk).


Wideo komentarz