Banki

Alior z technicznym potencjałem

Eksperci techniczni DM PKO BP wskazują, że kurs akcji Aliora stoi przed szansą na pokonanie lokalnego oporu. Jeśli mu się uda, jest szansa na dalsze zwyżki.
Foto: Fotolia

Kurs akcji Aliora przez trzy miesiące urósł o blisko 18 proc., zaś przez ostatnie dziesięć dni o ponad 11 proc., do 74,99 zł. Dzisiaj zwyżka sięga już 2,5 proc. Kapitalizacja tego dziewiątego co do wielkości aktywów banku w Polsce sięga 9,7 mld zł.

W dzisiejszym komentarzu porannym analitycy techniczni DM PKO BP wskazują, że kurs akcji Aliora testuje opór na poziomie lokalnego maksimum z początku października w okolicach 73,2 zł. Dzisiejsza zwyżka oznacza, że już został pokonany. „Wczoraj go naruszył, ale nie zdołał trwale przełamać. Kolejnej próby można jednak spodziewać się już dzisiaj" – przewidywali przed dzisiejszą sesją analitycy DM PKO BP. Ich zdaniem, w przypadku jej powodzenia, kurs powinien zwyżkować co najmniej do 75,02 zł, a prawdopodobnie w okolice 77,18 zł lub nawet 79,79 zł.

Kurs akcji Aliora zyskiwał bardzo mocno na przełomie 2016 i 2017 r., parę miesięcy po przeprowadzeniu oferty publicznej akcji i zaraz po rozpoczęciu konsolidacji podstawowej części Banku BPH i zapowiedzi dotyczących oczekiwanych synergii. Zwyżki zostały przerwane wiosną, kiedy zrezygnował prezes Wojciech Sobieraj a kontrolujące bank PZU mocno przebudowało zarząd. Od lipca, po uformowaniu nowego zarządu z Michałem Chyczewskim na czele kurs powoli odrabiał straty, ale złapał chwilową zadyszkę kilkanaście dni temu po informacji o tym, że rozważane jest połączenie z Pekao (PZU od czerwca kontroluje także ten drugi co do wielkości bank w Polsce).


Wideo komentarz

Powiązane artykuły