REKLAMA
REKLAMA

Banki

Kolejny rajd na akcjach Idea Banku

Dzisiejsza sesja jest szóstą wzrostową z rzędu, ale kurs rósł także wcześniej i przez 10 dni zyskał aż 75 proc. Decydujące były głównie informacje o inwestorze i niezłe wyniki za II kwartał.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Kurs akcji Idea Banku rośnie dzisiaj w południe o ponad 8 proc., do 3,55 zł (kapitalizacja sięga ponad 300 mln zł). To kolejna mocna sesja, w środę i we wtorek notowania zyskały po 21 proc., głównie ze względu na podane w poniedziałek po sesji informacje o przejściu jednego z funduszy private equity, zainteresowanego dokapitalizowaniem banku, do kolejnej fazy badania due diligence. Jednak już w poprzednim tygodniu zdarzały się mocne sesje, także z 20-proc. wzrostem.

Foto: Bloomberg

Dzisiaj piszemy o tym czy potencjalnym zainteresowanym funduszem private equity, który od lipca bada księgi Idea Banku, jest brytyjski Ana Cap, właściciel Nest Banku działającego na polskim rynku. Sam Nest Bank zaprzecza, ale jego akcjonariusz sprawy nie komentuje.

Niezłe wyniki bank podał za II kwartał, zanotował 1 mln zł zysku netto dzięki cięciu kosztów finansowania wspierającemu wynik odsetkowy oraz spadkowi kosztów działania i odpisów kredytowych. Analitycy wskazują jednak, że kluczowe dla oceny sytuacji Idei będzie to czy pozyska inwestora, co rozwiąże jej problemy z głębokimi niedoborami kapitału, oraz to jakie będą przychody po zapowiadanym cięciu bilansu o połowę i spadku kosztów dzięki prowadzonej restrukturyzacji (redukcja zatrudnienia o połowę, zmniejszenie i przebudowa sieci placówek).

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA