Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 08.04.2021 05:00 Publikacja: 08.04.2021 05:00
Foto: Adobestock
Mniejsza liczba orzeczeń to w dużej mierze efekt wstrzymywania się z ich wydawaniem. Sędziowie czekali na uchwałę Izby Cywilnej Sądu Najwyższego w sprawach frankowych, która pierwotnie miała zapaść 25 marca, ale została przesunięta na 13 kwietnia (a dwa dni później jest planowane posiedzenie siedmiu sędziów Sądu Najwyższego w sprawie dwóch pytań skierowanych przez rzecznika finansowego).
– W naszej kancelarii zaobserwowaliśmy ożywienie sądów dopiero w ostatnim tygodniu marca, w którym to uzyskaliśmy kilka wyroków stwierdzających nieważność umów kredytowych, co potwierdza, że sądy pomimo oczekiwania na uchwałę Sądu Najwyższego potrafią sprawnie kończyć sprawy – mówi mecenas Wojciech Bochenek z kancelarii Bochenek i Wspólnicy.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Wyjście z Polski dużej hiszpańskiej grupy Santander pokazuje, że nawet na wydawałoby się poukładanym rynku wszystko jest możliwe. A potencjał do przejęć i fuzji w sektorze pozostaje bardzo duży.
W Citi Handlowy dopisali klienci biznesowi. Gorzej było z indywidualnymi.
Władze ING Banku Śląskiego chcą wzmocnić segment bankowości prywatnej i nie wykluczają akwizycji na tym rynku.
Bank zarobił ponad miliard złotych w pierwszych trzech miesiącach roku, co okazało się zgodne z oczekiwaniami analityków. Trudniejsze mogą być kolejne miesiące.
W tym roku – dokładnie 12 maja – mija 15 lat od giełdowego debiutu spółki, która dziś jest największym konglomeratem finansowym w naszej części Europy. Jak giełdowa historia PZU wygląda z perspektywy czasu i jakie plany ma jedna z największych spółek notowanych w Warszawie?
ING Bank Śląski odnotował 1 014 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2025 r. wobec 993 mln zł zysku rok wcześniej, podał bank.
Przejęcie dużego polskiego banku przez nowego właściciela rodzi wiele pytań. Nie na wszystkie znamy dziś odpowiedzi, ale może zastanowić się nad kierunkiem zmian.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas