REKLAMA
REKLAMA

Banki

Banki zalane depozytami, ale prawdopodobnie tylko chwilowo

Ogromny wzrost depozytów w Banku Millennium i Santander Banku Polska w IV kw. mógł być większy niż średnia rynkowa. W kolejnych miesiącach przyrost oszczędności nie będzie już tak duży.
Foto: Adobestock

Santander Bank Polska i Millennium pokazały już wyniki za IV kwartał. Uwagę zwraca wysokie tempo przyrostu depozytów. W Santanderze urosły przez rok i kwartalnie odpowiednio o 34 i 20 proc. W Millennium tempo było nieco niższe, ale wciąż wysokie. Wyniosło 16 i 10 proc. Za wzrosty odpowiadają głównie klienci detaliczni.

Wpływ Getin Noble Banku i Idei Banku

Dla porównania w całym 2018 r. wzrost bankowych depozytów sektora niefinansowego sięgnął 8,5 proc., więc przyrosty zanotowane przez Santandera i Millennium robią wrażenie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA