Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 06.05.2017 06:00 Publikacja: 06.05.2017 06:00
Mateusz Namysł, analityk Raiffeisen Bank Polska
Foto: Archiwum
Na ten moment nie ma to miejsca, natomiast nadal dotychczasowe nastawienie odnośnie do dalszych podwyżek stóp utrzymuje Fed. Jego majowe spotkanie zostało przyjęte jako stosunkowo jastrzębie, a przynajmniej tak należy odczytywać wzrost do niemal 100 proc. wyceny rynkowej prawdopodobieństwa podwyższenia stóp o 25 pb już podczas czerwcowego posiedzenia Fedu.
Piątkowe dane z amerykańskiego rynku pracy były wspierające dla scenariusza podwyżki stóp podczas najbliższego z posiedzeń. Po rozczarowaniu danymi z marca, w kwietniu liczba stworzonych etatów ponownie wzrosła powyżej 200 tys., natomiast stopa bezrobocia spadła poniżej 4,5 proc. Ostatni spadek cen ropy nie powinien mieć wpływu na nastawienie Fedu, mimo że będzie to obniżać inflację.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Ostatnia sesja pierwszego tygodnia handlu każdego nowego miesiąca to moment publikacji bardzo ważnych danych z amerykańskiego rynku pracy.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Środa na rynku walutowym stała pod znakiem przeceny złotego. Dobra wiadomość jest taka, że była ona kontrolowana.
W środę rano dolar wypada mieszanie w przestrzeni FX, co zdaje się przemawiać za tym, że rynek po prostu czeka na konkrety, które będą nim mogły mocniej ruszyć.
Złoty w środowy poranek notował niewielkie zmiany. Może jednak to się zmienić, kiedy na rynek napłyną dane o inflacji.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
W Polsce, w środę po południu, niektórzy rozpoczną majowy wypoczynek. W USA tzw. długiego weekendu nie ma. Na co więc będą reagować waluty?
W poniedziałek amerykańska waluta straciła, dzisiaj zyskuje. Widać, ze rynkom brakuje kierunku i mocnych argumentów. Uwagę zwraca przyzwoite zachowanie się indeksów na Wall Street (wczorajsza korekta po zwyżkach z ubiegłego tygodnia była płytka), oraz utrzymujący się umiarkowany popyt na amerykański dług.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas