Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 03.06.2017 08:00 Publikacja: 03.06.2017 08:00
Wojciech Stępień, CFA, analityk Raiffeisen Polbank
Foto: materiały prasowe
Zniżka kursu okazała się jednak krótkotrwała i w piątek kurs ponownie testował najwyższe poziomy w tym roku. Zwyżki kursu to już jednak nie tylko efekt siły euro, wspieranej przez oczekiwania, że przyszłotygodniowe posiedzenie EBC przyniesie sygnały powolnego przygotowywania się do zacieśniania polityki monetarnej. Pojawia się bowiem też coraz więcej argumentów przemawiających za słabszym dolarem. W tym tygodniu rozczarował odczyt inflacji PCE, która stanowi odniesienie dla celu inflacyjnego Fedu. Wskaźnik ten wyniósł w kwietniu 1,5 proc. r./r. i znalazł się na najniższym poziomie od grudnia 2015 r.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Ostatnia sesja pierwszego tygodnia handlu każdego nowego miesiąca to moment publikacji bardzo ważnych danych z amerykańskiego rynku pracy.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Środa na rynku walutowym stała pod znakiem przeceny złotego. Dobra wiadomość jest taka, że była ona kontrolowana.
W środę rano dolar wypada mieszanie w przestrzeni FX, co zdaje się przemawiać za tym, że rynek po prostu czeka na konkrety, które będą nim mogły mocniej ruszyć.
Złoty w środowy poranek notował niewielkie zmiany. Może jednak to się zmienić, kiedy na rynek napłyną dane o inflacji.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
W Polsce, w środę po południu, niektórzy rozpoczną majowy wypoczynek. W USA tzw. długiego weekendu nie ma. Na co więc będą reagować waluty?
W poniedziałek amerykańska waluta straciła, dzisiaj zyskuje. Widać, ze rynkom brakuje kierunku i mocnych argumentów. Uwagę zwraca przyzwoite zachowanie się indeksów na Wall Street (wczorajsza korekta po zwyżkach z ubiegłego tygodnia była płytka), oraz utrzymujący się umiarkowany popyt na amerykański dług.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas