Lepszy Conference Board nieco wsparł dolara

Sierpniowy odczyt indeksu zaufania konsumentów pokazał wzrost do 122,9 pkt. z 120,0 pkt. po korekcie w lipcu. Wynik nieco przewyższył oczekiwania, co stało się pretekstem do obserwowanej w ostatnich godzinach próby odbicia mocno przecenionego wcześniej dolara.

Publikacja: 29.08.2017 17:35

Lepszy Conference Board nieco wsparł dolara

Foto: Bloomberg

Kurs EUR/USD powraca w stronę 1,20 po tym jak rano ustanowił maksimum przy 1,2069. Tym samym opór przy 1,2080 bazujący na górnym ograniczeniu ponad 4-miesięcznego kanału wzrostowego, nadal pozostaje istotny. Jednak to czy uda się zejść poniżej 1,20 i przetestować okolice 1,1909 (dawny szczyt z 2 sierpnia b.r.) będzie zależeć bardziej od pozycji euro, niż dolara. Innymi słowy, gdyby pojawiły się komentarze przedstawicieli EBC odnoszące się chociażby do silnego euro, to szanse scenariusz korekty by wzrosły.

Foto: DM BOŚ

Wykres dzienny EUR/USD

Ciekawie zachował się USD/JPY, który odrobił zdecydowaną większość poniesionych dzisiaj strat. Świeca doji wzmacnia znaczenie wsparcia w postaci minimum z 17 kwietnia przy 108,12. To co wydarzy się dalej może zależeć od przebiegu posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ ws. ostatnich poczynań Korei Północnej. Rynek zdaje się stawiać na scenariusz dalszych sankcji gospodarczych, oraz zwiększenia presji dyplomatycznej, niż opcję militarną, która mogłaby doprowadzić do wybuchu bardzo poważnego kryzysu, jaki doprowadziłby do skokowego wzrostu globalnej awersji do ryzyka.

Foto: DM BOŚ

Wykres dzienny USD/JPY

Sporządził:

Marek Rogalski – główny analityk walutowy DM BOŚ

Waluty
Rynki przed kluczowym raportem NFP
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Waluty
Złoty osłabł przed majówką
Waluty
Sytuacja na rynkach 30 kwietnia- dzisiaj uwaga skupi się na odczytach makro
Waluty
Złoty zaczął majówkę
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Waluty
Złoty nie straci w majówkę?
Waluty
Sytuacja na rynkach 29 kwietnia - dolar chwilowo bez kierunku?