Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Artur Podhorodecki jest prezesem QNA Technology, które w grudniu 2023 r. zadebiutowało na NewConnect. Planuje przeprowadzkę na rynek główny. fot. mpr
Notowania QNA Technology od kilku tygodni poruszają się w trendzie spadkowym, a pretekstem do wyprzedaży stała się informacja o rezygnacji z technologii microLED przez koncern Apple. Zarząd QNA uspokaja, że nie ma to żadnego bezpośredniego wpływu na rozwijany przez polską firmę biznes, bo Apple nie jest jej partnerem ani klientem.
QNA rozwija niebieskie kropki kwantowe przede wszystkim do technologii tzw. wyświetlaczy elektroluminescencyjnych. – Znacząca większość naszych klientów i partnerów testuje nasze kropki do tego właśnie rozwiązania. Mogą być też wykorzystane do wytwarzania wyświetlaczy microLED, ale tylko otrzymywanych przy wykorzystywaniu jednego z trzech możliwych wariantów technologicznych – wyjaśnia prezes QNA, Artur Podhorodecki. Dodaje, że firma Apple zrezygnowała z wprowadzenia do swoich komercyjnych produktów technologii microLED, a dokładnie z jednego z jej wariantów, ale najprawdopodobniej tego, który wcale nie wykorzystuje kropek kwantowych, a na pewno nie niebieskich.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Urząd Komunikacji Elektronicznej pokazał najnowsze dane o przenoszeniu numerów telefonicznych w Polsce. Zobacz, kogo wybierali użytkownicy. I od kogo uciekali.
Przychody czterech największych prywatnych nadawców telewizyjnych w Polsce w 2024 r. urosły o niecałe 5 proc. Ich zarobki skoczyły dużo silniej. Jak radzili sobie główni gracze?
Pojawienie się komercyjnych, łatwo dostępnych i tanich modeli klasy GPT sprawiło, że hasło „sztuczna inteligencja” zaczęto odmieniać przez wszystkie przypadki. W którym miejscu jesteśmy i dokąd idziemy?
Spółka podpisała kontrakt o wartości do 113 mln zł. To dwa razy więcej niż wynosi wartość całej firmy na giełdzie. - Będziemy nadal składać oferty w postępowaniach ogłaszanych przez podmioty z sektora publicznego-mówi Piotr Żukowski z zarządu yarrl.
W minionym roku dostawcy usług dostępu do internetu, telefonii i płatnej telewizji zanotowali wzrost przychodów, ale wolniejszy niż w 2023 r. Mniej wydali na inwestycje, w tym w infrastrukturę – wynika z najnowszego raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Poprawiająca się koniunktura makroekonomiczna i łagodzenie polityki pieniężnej pozwalają zakładać, że rynek M&A ponownie wejdzie w fazę ożywienia. Jednak nie będzie to już hurraoptymistyczna cyfrowa hossa, jaką obserwowaliśmy w minionych latach.