Łukasz Wejchert odchodzi z ITI

Ku zaskoczeniu rynku udziały w ITI sprzedadzą dzieci Jana Wejcherta. W firmie zostanie natomiast Aldona Wejchert, wdowa po założycielu holdingu.

Aktualizacja: 24.02.2017 05:01 Publikacja: 07.11.2011 18:29

Łukasz Wejchert, prezes Grupy Onet

Łukasz Wejchert, prezes Grupy Onet

Foto: Fotorzepa, Szymon Łaszewski SL Szymon Łaszewski

Jak poinformowała Grupa ITI (właściciel m.in. Grupy TVN, Multikina i  Klubu Piłkarskiego Legia) porozumiała się w kwestii nabycia 33 proc. udziałów w ITI Holdings należących do firm związanych z Łukaszem Wejchertem, Agatą Wejchert-Dworniak oraz Victorią Wejchert (to spadkobiercy zmarłego przed dwoma laty założyciela ITI Jana Wejcherta red.). - Nabycie akcji własnych jest warunkowe i oczekuje się, że zostanie zrealizowane równolegle z podpisaniem ostatecznych umów związanych z wejściem w strategiczne partnerstwo z Grupą Canal+ przed końcem roku 2011 - podał ITI.

Syn Jana Wejcherta, Łukasz, który jest dziś prezesem wchodzącej w skład Grupy TVN Grupy Onet po odkupieniu udziałów „będzie rozwijał swoją karierę w branży on-line poza Grupą ITI". To dla branży, która dotychczas spekulowała, że będzie on raczej chciał zachować dla siebie Onet nadal nim kierować, spore zaskoczenie.

- Podjąłem tą decyzję, aby podążać za głosem serca, realizować swoją pasję i w 100 proc. skoncentrować się na on-line i projektach, w których technologia odgrywa kluczową rolę, a odejście z ITI mi to właśnie umożliwi – skomentował Wejchert.

Po zrealizowaniu ogłoszonej transakcji, Grupa ITI ma należeć do  firm związanych z rodzinami pozostałych udziałowców firmy: Mariusza Waltera, Bruno Valsangiacomo, Aldony Wejchert oraz Wojciecha Kostrzewy.

Dotychczas rynek raczej spodziewał się odejścia z firmy wdowy po Janie Wecjhercie, Aldony, która jest członkiem rady nadzorczej Grupy TVN SA i szefową rady nadzorczej Multikina. - Zdecydowałam się pozostać w Grupie ITI – podała oficjalnie w komunikacie.

- Mogę zapewnić, że pozostali udziałowcy dołożą wszelkich starań do dalszego rozwoju Grupy ITI, dążąc do zachowania jej ciągłości, innowacyjności i wzmocnienia pozycji rynkowego lidera – skomentował zapowiedziane zmiany Brono Valsangiacomo, prezydent Grupy ITI.

ITI poinformował oficjalnie, że kontrolowana przez niego telewizyjna Grupa TVN połączy swoją spółkę zależną ITI Neovision (właściciel platformy cyfrowej „n") z konkurencyjną platformą Cyfra+  (należy do polskiej spółki z Grupy Canal+) w zamian za „istotne udziały mniejszościowe" w połączonej spółce.

Grupa Canal+ zamierza także wykupić „istotne mniejszościowe udziały" w spółce N-Vision B.V. z grupy ITI, do której pośrednio należy 51 proc. udziałów w Grupie TVN. - Grupie Canal+ zaoferowano opcję nabycia w przyszłości pozostałej części pakietu kontrolnego w TVN od Grupy ITI – podawał ITI.

Dotychczas rodzina Jana Wejcherta kontrolowała 64 proc. ITI. 20 proc.  udziałów było w rękach rodziny Walterów, 15 proc. należało do Bruno Valsangiacomo, a 1 proc. -  do prezesa ITI Wojciecha Kostrzewy.

Technologie
Atende zamieniło straty w zyski. Akcje drożeją
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Technologie
Polskie firmy ciągle nie mogą wyjść z dołka
Technologie
yarrl z dużą umową. Akcje drożeją
Technologie
Telekomy rozwiną skrzydła w kolejnych kwartałach
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Technologie
Cloud Technologies przejmuje w Kanadzie
Technologie
Spyrosoft idzie jak burza. Akcje drożeją