– Nabycie akcji własnych jest warunkowe i oczekuje się, że zostanie zrealizowane równolegle z podpisaniem ostatecznych umów związanych z wejściem w strategiczne partnerstwo z Grupą Canal+ przed końcem roku 2011 – podało ITI.
Łukasz Wejchert, który jest dziś prezesem wchodzącej w skład TVN internetowej Grupy Onet, po sprzedaży udziałów „będzie rozwijał swoją karierę w branży online poza Grupą ITI". To zaskoczenie dla branży. Spekulowano, że będzie on raczej chciał nadal kierować Onetem. – Podjąłem tę decyzję, aby skoncentrować się na projektach, w których technologia odgrywa kluczową rolę, a odejście z ITI mi to właśnie umożliwi – skomentował Wejchert.
64 proc. – taki udział w ITI?miała dotychczas rodzina Jana Wejcherta.
Grupa ITI ma należeć do firm związanych z rodzinami pozostałych udziałowców: drugiego głównego założyciela ITI – Mariusza Waltera, a także Bruno Valsangiacomo, wdowy po Janie Wejchercie Aldony Wejchert oraz prezesa ITI Wojciecha Kostrzewy.
Grupa TVN jest teraz w momencie kluczowych zmian. Jak podało niedawno ITI, połączy swoją spółkę zależną ITI Neovision (właściciel platformy cyfrowej „n") z konkurencyjną?platformą Cyfra+ (jej właścicielem jest polska spółka z Grupy Canal+) w zamian za „istotne udziały mniejszościowe" w stworzonej na potrzeby tego mariażu joint venture.