Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Notowany na NewConnect producent gier komputerowych chce wyemitować 1,5–2 mln walorów serii D dla inwestorów instytucjonalnych. Obecnie kapitał zakładowy dzieli się na 25,6 mln papierów. W znalezieniu nabywców akcji Vivid Games pomagała będzie Ipopema Securities. Emisja poprzedzała będzie przejście firmy na GPW. Przeprowadzka planowana jest na ten rok.
Spółka, której największym hitem jest gra „Real Boxing", chce ze sprzedaży walorów serii D pozyskać 7–10 mln zł. Wyda pieniądze m.in. na produkcję nowych tytułów. W 2015 r. Vivid Games wypuści „Real Boxing 2". Pozycja zadebiutuje w II półroczu. – W I półroczu 2016 r. planujemy premierę gry „Street Fighting", która oparta będzie na mechanizmach „Real Boxing". Również w 2016 r. na rynek trafi „Real Casino", gra hazardowa. – To najszybciej rosnący i najlepiej monetyzujący się segment gier mobilnych – opowiada Remigiusz Kościelny, prezes firmy.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Niespodziewane załamanie na rynku finansowania innowacyjnych firm nad Wisłą – w II kwartale popłynęło do nich o dwie trzecie mniej pieniędzy niż przed rokiem – ustalił „Parkiet”. Eksperci mówią o paraliżu decyzyjnym.
Polska znalazła się na odległym, 17. miejscu w Europie pod względem cyfrowego bezpieczeństwa – wynika z danych, do których dotarł „Parkiet”. A staliśmy się właśnie głównym celem hakerów.
O 5-6 proc. niższa niż rok temu jest sprzedaż biletów do kin w Polsce w I półroczu. Helios prognoz jeszcze nie tnie. Multikino zapowiada trudne decyzje. Szefowie multipleksów widzą problemy, ale i potencjał rodzimych produkcji.
Kolejny kwartał zyski mogły rosnąć szybciej niż przychody. Takie wnioski płyną z prognoz biur maklerskich dla spółki kierowanej przez Liudmilę Climoc. Na prognozy dla Cyfrowego Polsatu trzeba jeszcze zaczekać. Oto, co już wiemy.
Urząd Komunikacji Elektronicznej pokazał najnowsze dane o przenoszeniu numerów telefonicznych w Polsce. Zobacz, kogo wybierali użytkownicy. I od kogo uciekali.
Przychody czterech największych prywatnych nadawców telewizyjnych w Polsce w 2024 r. urosły o niecałe 5 proc. Ich zarobki skoczyły dużo silniej. Jak radzili sobie główni gracze?