Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
– Jesteśmy coraz większą firmą, więc utrzymanie wysokich dynamik rozwoju z ub.r. będzie bardzo trudne. Naszym celem na 2015 r. jest dwucyfrowe tempo wzrostu – oświadcza Rafał Wnorowski, wiceprezes spółki, która zajmuje się produkcją i wdrażaniem systemów do zarządzania (ERP). Nie rozwija tematu.
Firmie sprzyja solidny portfel zamówień. Tylko w 2014 r. pozyskała nowe kontrakty za 50 mln zł. Część z nich, jak przyznaje Wnorowski, będzie fakturowana dopiero w tym roku. Jego zdaniem najlepsze perspektywy, jeśli chodzi o segmenty klientów, ma obecnie pion dedykowany obsłudze przedsiębiorstw. Simple liczy na dalszą, solidną sprzedaż do uczelni wyższych. – Prowadzimy zaawansowane rozmowy z kilkoma kolejnymi szkołami wyższymi – oświadcza wiceprezes. Z kolei pion dedykowany obsłudze szpitali (w zeszłym roku został wzmocniony dzięki przejęciu spółki Medinet) złapie wiatr w żagle dopiero w 2016 r., gdy na rynek trafią pieniądze z nowej perspektywy unijnej.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Niespodziewane załamanie na rynku finansowania innowacyjnych firm nad Wisłą – w II kwartale popłynęło do nich o dwie trzecie mniej pieniędzy niż przed rokiem – ustalił „Parkiet”. Eksperci mówią o paraliżu decyzyjnym.
Polska znalazła się na odległym, 17. miejscu w Europie pod względem cyfrowego bezpieczeństwa – wynika z danych, do których dotarł „Parkiet”. A staliśmy się właśnie głównym celem hakerów.
O 5-6 proc. niższa niż rok temu jest sprzedaż biletów do kin w Polsce w I półroczu. Helios prognoz jeszcze nie tnie. Multikino zapowiada trudne decyzje. Szefowie multipleksów widzą problemy, ale i potencjał rodzimych produkcji.
Kolejny kwartał zyski mogły rosnąć szybciej niż przychody. Takie wnioski płyną z prognoz biur maklerskich dla spółki kierowanej przez Liudmilę Climoc. Na prognozy dla Cyfrowego Polsatu trzeba jeszcze zaczekać. Oto, co już wiemy.
Urząd Komunikacji Elektronicznej pokazał najnowsze dane o przenoszeniu numerów telefonicznych w Polsce. Zobacz, kogo wybierali użytkownicy. I od kogo uciekali.
Przychody czterech największych prywatnych nadawców telewizyjnych w Polsce w 2024 r. urosły o niecałe 5 proc. Ich zarobki skoczyły dużo silniej. Jak radzili sobie główni gracze?