Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
– Spółka poszukuje inwestora branżowego lub funduszu, który rozumie specyfikę naszego biznesu. W zależności od tego, jakiego inwestora pozyskamy, nie wykluczamy w przyszłości debiutu na giełdzie – mówi Dominik Śliwowski, członek zarządu ITP. Obecnie właścicielami tej firmy są cztery podmioty, w większości osoby prywatne.
Jak wyjaśnia Śliwowski, obecni udziałowcy zdają sobie sprawę, że do dalszego rozwoju firmy i realizacji długofalowych planów konieczne są większe nakłady, do których sfinansowania niezbędny jest inwestor. – Kwestia pozyskania inwestora powinna się rozstrzygnąć jeszcze w tym roku. Prowadzimy już rozmowy z zagranicznymi funduszami, które nie są na razie obecne w Polsce – mówi Śliwowski. Zaznacza, że zanim się nie wyjaśni kwestia inwestora i strategii rozwoju, jest zbyt wcześnie na podawanie konkretnych planów inwestycyjnych i struktury ewentualnej oferty akcji.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Niespodziewane załamanie na rynku finansowania innowacyjnych firm nad Wisłą – w II kwartale popłynęło do nich o dwie trzecie mniej pieniędzy niż przed rokiem – ustalił „Parkiet”. Eksperci mówią o paraliżu decyzyjnym.
Polska znalazła się na odległym, 17. miejscu w Europie pod względem cyfrowego bezpieczeństwa – wynika z danych, do których dotarł „Parkiet”. A staliśmy się właśnie głównym celem hakerów.
O 5-6 proc. niższa niż rok temu jest sprzedaż biletów do kin w Polsce w I półroczu. Helios prognoz jeszcze nie tnie. Multikino zapowiada trudne decyzje. Szefowie multipleksów widzą problemy, ale i potencjał rodzimych produkcji.
Kolejny kwartał zyski mogły rosnąć szybciej niż przychody. Takie wnioski płyną z prognoz biur maklerskich dla spółki kierowanej przez Liudmilę Climoc. Na prognozy dla Cyfrowego Polsatu trzeba jeszcze zaczekać. Oto, co już wiemy.
Urząd Komunikacji Elektronicznej pokazał najnowsze dane o przenoszeniu numerów telefonicznych w Polsce. Zobacz, kogo wybierali użytkownicy. I od kogo uciekali.
Przychody czterech największych prywatnych nadawców telewizyjnych w Polsce w 2024 r. urosły o niecałe 5 proc. Ich zarobki skoczyły dużo silniej. Jak radzili sobie główni gracze?