Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Wirtualna Polska Holding jest teraz na etapie przyjmowania zapisów od inwestorów indywidualnych. Najpóźniej 24 kwietnia poda cenę akcji (maksymalnej spodziewa się na poziomie 37 zł), a ok. 8 maja chciałaby zadebiutować na GPW.
Oferta WPH może być zdaniem analityków ciekawą opcją dla inwestorów, bo jest rzadką ostatnio na GPW możliwością zainwestowania w spółkę mediową. Działające w tym sektorze firmy (jak TVN czy Agora) gros przychodów pozyskują jednak z wrażliwego na makroekonomiczne wahania rynku reklamy. Historia wielokrotnie już pokazała, że firmy bardzo szybko reagują cięciami budżetów reklamowych, w przypadku gdy pogarsza się gospodarcza sytuacja w kraju czy regionie. WPH jest tego świadoma. – Zmiany sytuacji gospodarczej, których odzwierciedleniem jest dynamika PKB, wpływają na siłę nabywczą klientów grupy oraz konsumentów jej produktów i usług, a także skłonności do wydatków konsumpcyjnych czy oszczędzania, kształtując przez to wysokość budżetów reklamowych klientów grupy, a tym samym popyt na produkty reklamowe grupy – podano w prospekcie.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Niespodziewane załamanie na rynku finansowania innowacyjnych firm nad Wisłą – w II kwartale popłynęło do nich o dwie trzecie mniej pieniędzy niż przed rokiem – ustalił „Parkiet”. Eksperci mówią o paraliżu decyzyjnym.
Polska znalazła się na odległym, 17. miejscu w Europie pod względem cyfrowego bezpieczeństwa – wynika z danych, do których dotarł „Parkiet”. A staliśmy się właśnie głównym celem hakerów.
O 5-6 proc. niższa niż rok temu jest sprzedaż biletów do kin w Polsce w I półroczu. Helios prognoz jeszcze nie tnie. Multikino zapowiada trudne decyzje. Szefowie multipleksów widzą problemy, ale i potencjał rodzimych produkcji.
Kolejny kwartał zyski mogły rosnąć szybciej niż przychody. Takie wnioski płyną z prognoz biur maklerskich dla spółki kierowanej przez Liudmilę Climoc. Na prognozy dla Cyfrowego Polsatu trzeba jeszcze zaczekać. Oto, co już wiemy.
Urząd Komunikacji Elektronicznej pokazał najnowsze dane o przenoszeniu numerów telefonicznych w Polsce. Zobacz, kogo wybierali użytkownicy. I od kogo uciekali.
Przychody czterech największych prywatnych nadawców telewizyjnych w Polsce w 2024 r. urosły o niecałe 5 proc. Ich zarobki skoczyły dużo silniej. Jak radzili sobie główni gracze?