Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 01.02.2016 05:00 Publikacja: 01.02.2016 05:00
Foto: Bloomberg
Zmagające się z kłopotami finansowymi Hawe informowało, że Alcatel domaga się od niego i ORSS (solidarnie) 56 mln zł i wystąpił o zapłatę tej kwoty do sądu. Wiadomo, że Alcatel dochodzi w ten sposób zapłaty za infrastrukturę dostarczoną ORSS – głównemu wykonawcy i operatorowi podkarpackiej sieci.
Jak wynika z rozmów, które przeprowadziliśmy, pozew to pokłosie sporów, jakie toczą partnerzy. – Pod koniec grudnia województwo podkarpackie zrobiło przelew na ponad 100 mln zł, przekazując go zgodnie z wystawionymi fakturami ORSS. ORSS wskazała przy tym inny numer rachunku niż wykorzystywany do tej pory rachunek ESCROW – mówi nasz rozmówca znający sprawę.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Producent gier zamierza po raz siódmy w swojej historii wypłacić dywidendę. Na horyzoncie jest też skup akcji.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Notowania Creotechu poruszają się w mocnym trendzie wzrostowym. Dziś kurs wyznaczył historyczne maksimum, przekraczając psychologiczną granicę. Od czasu debiutu akcje spółki podrożały pięciokrotnie.
Zarząd Medicalgorithmics liczy na odbudowę przychodów i powrót do rentowności.
Biegły rewident wskazuje na ograniczony dostęp do dokumentacji spółki, podwyższoną niepewność dotyczącą wyceny części aktywów oraz zdolności do kontynuowania działalności.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Lawinowy wzrost ataków i lekceważenie zagrożeń cybernetycznych uderzają w fundamenty gospodarki. Tamę temu postawić mają nowe regulacje. Jeszcze w tym kwartale zakończy się rządowy etap prac nad projektem ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa.
Informatyczna grupa wypracowała w I kwartale 2025 r. solidne wyniki. Jakie będą kolejne miesiące?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas