Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Grupa Orange ogłosiła pod koniec 2019 roku nową strategię. Czy i kiedy zobaczymy nowy plan dla Orange Polska?
Po Francji i Hiszpanii jesteśmy trzecim największym oddziałem grupy Orange. Braliśmy udział w przygotowaniu nowej strategii i nie jest dla nas niespodzianką. W naturalny sposób się w nią wpisujemy. Strategia Orange Polska będzie obejmowała lata 2021-2023. Kluczowy będzie rozwój sieci 5G. Nie zapominamy też o światłowodach. Do końca 2020 roku chcemy, żeby dotarły do 5 mln gospodarstw domowych. Począwszy od 2021 roku chcielibyśmy inwestować w nie dalej, ale z mniejszym obciążeniem finansowym po stronie Orange. Dlatego rozważamy pozyskanie inwestora dla naszej sieci światłowodowej. Druga część strategii grupy skupia się wokół sztucznej inteligencji, robotyki i biznesu opartego o dane. Orange Polska będzie również zmierzać w tym kierunku.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Polska znalazła się na odległym, 17. miejscu w Europie pod względem cyfrowego bezpieczeństwa – wynika z danych, do których dotarł „Parkiet”. A staliśmy się właśnie głównym celem hakerów.
O 5-6 proc. niższa niż rok temu jest sprzedaż biletów do kin w Polsce w I półroczu. Helios prognoz jeszcze nie tnie. Multikino zapowiada trudne decyzje. Szefowie multipleksów widzą problemy, ale i potencjał rodzimych produkcji.
Kolejny kwartał zyski mogły rosnąć szybciej niż przychody. Takie wnioski płyną z prognoz biur maklerskich dla spółki kierowanej przez Liudmilę Climoc. Na prognozy dla Cyfrowego Polsatu trzeba jeszcze zaczekać. Oto, co już wiemy.
Urząd Komunikacji Elektronicznej pokazał najnowsze dane o przenoszeniu numerów telefonicznych w Polsce. Zobacz, kogo wybierali użytkownicy. I od kogo uciekali.
Przychody czterech największych prywatnych nadawców telewizyjnych w Polsce w 2024 r. urosły o niecałe 5 proc. Ich zarobki skoczyły dużo silniej. Jak radzili sobie główni gracze?
Pojawienie się komercyjnych, łatwo dostępnych i tanich modeli klasy GPT sprawiło, że hasło „sztuczna inteligencja” zaczęto odmieniać przez wszystkie przypadki. W którym miejscu jesteśmy i dokąd idziemy?