Reklama

KGHM podsumowuje sześć miesięcy

Mocna i stabilna produkcja w Polsce, zagraniczne złoża bardziej kapryśne.
KGHM podsumowuje sześć miesięcy

Foto: Adobestock

W I połowie br. grupa KGHM wyprodukowała ponad 351 tys. ton miedzi płatnej, o 7 proc. mniej niż rok wcześniej.

Polska część była odpowiedzialna za wytworzenie 296 tys. ton miedzi elektrolitycznej – praktycznie tyle samo, co rok wcześniej. W przypadku krajowej produkcji zmieniła się struktura: niemal 195 tys. ton powstało w hutach ze wsadów własnych (poza rudą z kopalń huty przerabiają złom), to o niemal 10 proc. więcej rok do roku. Produkcja górnicza była najwyższa od pięciu lat i o 2 proc. wyższa rok do roku.

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama