Dayli Polska Sp. z o.o. (dalej Emitent), w nawiązaniu do raportu 4/2016, w którym Emitent informował o otrzymaniu w dniu 1 lutego 2016 r. informacji, iż Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie ("Sąd”) wydał postanowienie o otwarciu postępowania sanacyjnego w stosunku do Emitenta na podstawie art. 7 ust. 1 w zw. z art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 15 maja 2015 r. Prawo restrukturyzacyjne (Dz.U. nr 978 ze zm.) ("Ustawa”), Emitent przedstawia w uzupełnieniu dodatkowe informacje dotyczące postanowienia.

Zgodnie z treścią postanowienia, Sąd postanowił otworzyć postępowanie sanacyjne Emitenta, odebrać Emitentowi zarząd własny, wyznaczyć zarządcę w postaci spółki Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja S.A. ("Zarządca”), wyznaczyć sędziego komisarza w osobie sędziego Sądu Rejonowego dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie – Janusza Płocha ("Sędzia-Komisarz”) oraz wskazać, że podstawą jurysdykcji sądów polskich jest art. 342 ust. 1 Ustawy.

Celem otwartego postępowania sanacyjnego jest uniknięcie ogłoszenia upadłości Emitenta przez przeprowadzenie działań sanacyjnych, przy zabezpieczeniu słusznych praw wierzycieli i umożliwienie Emitentowi restrukturyzacji w drodze zawarcia układu z wierzycielami. Działaniami sanacyjnymi, o których mowa, są czynności prawne i faktyczne, które zmierzają do poprawy sytuacji ekonomicznej dłużnika i mają na celu przywrócenie dłużnikowi zdolności do wykonywania zobowiązań, przy jednoczesnej ochronie przed egzekucją. Jakiekolwiek postępowania egzekucyjne skierowane do majątku dłużnika wchodzącego w skład masy sanacyjnej wszczęte przed dniem otwarcia postępowania sanacyjnego ulegają zawieszeniu z mocy prawa z dniem otwarcia postępowania.

Zadaniem Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja S.A. jest zarządzanie masą sanacyjną Emitenta, sporządzenie spisu inwentarza wraz z oszacowaniem oraz sporządzenie i realizacja planu restrukturyzacyjnego. Obecnie Zarządca jest w trakcie obejmowania w zarząd majątku Emitenta oraz przejmowania dokumentacji. Bezpośrednim celem jest przywrócenie funkcjonowania Emitenta.

W terminie 30 dni od dnia otwarcia postępowania sanacyjnego Zarządca jest zobowiązany do sporządzenia i złożenia Sędziemu-Komisarzowi spisu wierzytelności. Zarządca jest obowiązany również do składania Sędziemu-Komisarzowi sprawozdania ze swoich czynności za każdy miesiąc kalendarzowy pełnienia funkcji, które obejmuje co najmniej wskazanie i omówienie etapu przygotowywania lub realizacji planu restrukturyzacyjnego oraz wskazanie, czy Zarządca reguluje zobowiązania powstałe po otwarciu postępowania sanacyjnego (Sędzia-Komisarz może wyznaczyć inne terminy składania sprawozdań z czynności oraz określić dodatkowe wymogi co do treści tych sprawozdań).

Sędzia-Komisarz ma obowiązek zwołać zgromadzenie wierzycieli w celu głosowania nad układem niezwłocznie po zrealizowaniu całości lub części planu restrukturyzacyjnego przewidzianej do wykonania w toku postępowania sanacyjnego, nie pó¼niej jednak niż przed upływem 12 miesięcy od dnia otwarcia postępowania sanacyjnego.

Jeżeli Emitent utraci zdolność do bieżącego zaspokajania kosztów postępowania sanacyjnego i zobowiązań powstałych po jego otwarciu oraz zobowiązań, które nie mogą zostać objęte układem, Sąd umorzy postępowanie sanacyjne. Sąd umarza postępowanie sanacyjne również, gdy brak jest realnych możliwości przywrócenia dłużnikowi zdolności do wykonywania zobowiązań.

Podstawa prawna:

§ 4 Załącznika nr 4 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu – "Informacje bieżące i okresowe przekazywane przez emitentów dłużnych instrumentów finansowych w alternatywnym systemie obrotu na Catalyst".
Data Imię i Nazwisko Stanowisko Podpis
2016-02-05 19:15:49Wojciech SobkowiakRadca prawny