Zarząd spółki NANOTEL S.A. z siedzibą we Wrocławiu przekazuje do publicznej wiadomości treść uchwał podjętych na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu, które odbyło się w dniu 23 lutego 2016 roku oraz dodatkowe informacje wymagane zgodnie z §4 Regulaminu ASO dotyczące odbycia Walnego Zgromadzenia spółki publicznej.

W Zgromadzeniu uczestniczyli akcjonariusze reprezentujący 18,56 % (osiemnaście i pięćdziesiąt sześć setnych procenta) kapitału zakładowego Spółki, dysponujących 490.000 (czterysta dziewięćdziesięcioma tysiącami) głosów z 245.000 (dwustu czterdziestu pięciu tysięcy) akcji) akcji.
Odstąpiono od powoływania Komisji Skrutacyjnej.


Uchwała nr 01/02/2016
Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki NANOTEL S.A.
z dnia 23 lutego 2016 roku
w sprawie wyboru Przewodniczącego Zgromadzenia

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki wybiera na Przewodniczącego Zgromadzenia Pana Adama Kościółek.

W głosowaniu tajnym oddano 490.000 (czterysta dziewięćdziesiąt tysięcy) ważnych głosów z 245.000 (dwieście czterdzieści pięć tysięcy) akcji stanowiących 18,56 % (osiemnaście i pięćdziesiąt sześć setnych procenta) kapitału zakładowego Spółki, w tym:
- za uchwałą 490.000 (czterysta dziewięćdziesiąt tysięcy) głosów,
- przeciw uchwale 0 (zero) głosów,
- wstrzymujących się: 0 (zero) głosów.


Uchwała nr 02/02/2016
Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki NANOTEL S.A.
z dnia 23 lutego 2016 roku
w sprawie przyjęcia porządku obrad

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki NANOTEL S.A. z siedzibą we Wrocławiu przyjmuje niniejszym następujący porządek obrad Walnego Zgromadzenia:
1. Otwarcie Walnego Zgromadzenia.
2. Wybór Przewodniczącego Walnego Zgromadzenia.
3. Stwierdzenie prawidłowości zwołania Walnego Zgromadzenia oraz jego zdolności do podejmowania uchwał.
4. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia porządku obrad.
5. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia programu emisji obligacji zamiennych na akcje.
6. Podjęcie uchwały w sprawie warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego Spółki w drodze emisji akcji zwykłych Spółki na okaziciela, w sprawie zmian Statutu Spółki, w sprawie wyłączenia prawa poboru akcji oraz upoważnienia Rady Nadzorczej do przyjęcia tekstu jednolitego Statutu Spółki.
7. Podjęcie uchwał w sprawie zmian w składzie Rady Nadzorczej spółki.
8. Zamknięcie obrad Walnego Zgromadzenia.


W głosowaniu jawnym oddano 490.000 (czterysta dziewięćdziesiąt tysięcy) ważnych głosów z 245.000 (dwieście czterdzieści pięć tysięcy) akcji stanowiących 18,56 % (osiemnaście i pięćdziesiąt sześć setnych procenta) kapitału zakładowego Spółki, w tym:
- za uchwałą 490.000 (czterysta dziewięćdziesiąt tysięcy) głosów,
- przeciw uchwale 0 (zero) głosów,
- wstrzymujących się: 0 (zero) głosów.

Uchwała nr 03/02/2016
Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki NANOTEL S.A.
z dnia 23 lutego 2016 roku
w sprawie przyjęcia programu emisji obligacji zamiennych na akcje.


Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie spółki pod firmą NANOTEL SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą we Wrocławiu (dalej określana jako "Spółka” lub "Emitent”), działając na podstawie art. 393 pkt 5 i art. 448 ustawy z dnia 15 września 2000 roku – kodeks spółek handlowych (Dz. U. 2000 r. Nr 94, poz. 1037 z pó¼n. zm., dalej jako "KSH” lub "Kodeks Spółek Handlowych) oraz na podstawie art. 19 ustawy z dnia 15 stycznia 2015 r. (Dz.U. z 2015 r. poz. 238, dalej jako "Ustawa o obligacjach”) i § 7 Statutu Spółki uchwala co następuje:

§1
1. Walne Zgromadzenie Spółki niniejszym uchwala program emisji ("Program Emisji”) nie więcej niż 15.000 (słownie: piętnaście tysięcy) obligacji na okaziciela, zabezpieczonych, o wartości nominalnej 1.000,00 (słownie: jeden tysiąc) złotych każda i łącznej wartości nominalnej nie wyższej niż 15.000.000,00 (słownie: piętnaście milionów), zamiennych na akcje zwykłe Spółki na okaziciela serii od E01 do E30 Spółki, o wartości nominalnej 0,10 zł (dziesięć groszy) każda ("Akcje”), na warunkach określonych w dalszej treści niniejszej uchwały, przy czym Akcje wyemitowane zostaną w ramach warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego Spółki.
2. W ramach Programu Emisji Obligacje mogą zostać wyemitowane w jednej, dwóch lub trzech seriach, oznaczonych od H01 do H03 (dalej określane łącznie jako "Obligacje”).
3. W ramach Programu Emisji Obligacje mogą być emitowane do dnia 31 grudnia 2016 r. (włącznie), to jest najpó¼niej w tym dniu może przypadać data emisji ostatniej emitowanej serii Obligacji emitowanych w ramach Programu Emisji.
4. W ramach Programu Emisji, Obligacje danej serii, mogą być emitowane na okres nie dłuższy niż 60 (sześćdziesiąt) miesięcy, licząc od daty emisji danej serii Obligacji.
5. Obligacje emitowane w ramach Programu Emisji będą papierami wartościowymi na okaziciela, a propozycja objęcia Obligacji danej serii będzie mogła zostać skierowana do nie więcej niż 149 indywidualnie oznaczonych adresatów, zgodnie z art. 33 pkt 2 Ustawy o obligacjach.
6. Dniem emisji Obligacji danej serii będzie dzień przydziału Obligacji. Przydział i wydanie Obligacji nastąpi nie wcześniej niż po zarejestrowaniu w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego wzmianki dotyczącej maksymalnej wysokości warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego związanego z uchwaleniem Programu Emisji Obligacji.
7. Obligacje będą mogły być obejmowane za wkład pieniężny, jak również w drodze potrącenia wzajemnych wierzytelności obligatariuszy oraz Spółki lub poprzez przeniesienie na rzecz Spółki własności uprzednio wyemitowanych obligacji Spółki.
8. Cena emisyjna Obligacji będzie równa ich wartości nominalnej.
9. Obligacje będą oprocentowane. Wysokość oprocentowania zostanie określona przez Zarząd w warunkach emisji Obligacji poszczególnych serii ("Warunki Emisji”).
10. Obligacje będą zabezpieczone. Zabezpieczenia Obligacji poszczególnych serii zostaną określone przez Zarząd w Warunkach Emisji.
11. Obligacje nie będą posiadały formy dokumentu. Ewidencję Obligacji będzie prowadził podmiot oferujący te Obligacje, o którym mowa w art. 8 ust. 2 Ustawy o obligacjach.
12. Termin wykupu ("Dzień Wykupu”) Obligacji przypadał będzie w dniu, który zostanie określony przez Zarząd w Warunkach Emisji poszczególnych serii. Zarząd będzie uprawniony do ustalenia Dnia Wykupu na dzień nie pó¼niejszy niż upływający po 60 (sześćdziesięciu) miesiącach od dnia przydziału Obligacji poszczególnych serii.
13. Warunki Emisji będą określały zasady wykupu Obligacji przed Dniem Wykupu.
14. Posiadacze Obligacji będą uprawnieni według swojego wyboru do otrzymania świadczeń pieniężnych wynikających z Obligacji albo zamiany Obligacji na akcje zwykłe Spółki na okaziciela serii od E01 do E30 ("Prawo Zamiany”). Obligatariusze będą uprawnieni do realizacji Prawa Zamiany, w terminach które zostaną szczegółowo określone w Warunkach Emisji poszczególnych serii Obligacji, jednakże nie pó¼niej niż do dnia 31 grudnia 2020 roku W żadnym przypadku Obligatariusz nie będzie uprawniony do objęcia więcej niż 176 (stu siedemdziesięciu sześciu) Akcji w zamian za jedną Obligację. Obligatariusze będą uprawnieni do wielokrotnego składania oświadczeń o skorzystaniu z Prawa Zamiany, aż do dokonania zamiany wszystkich posiadanych Obligacji na Akcje.
15. Z zastrzeżeniem odrębnych postanowień określonych przez Zarząd w Warunkach Emisji w zakresie wcześniejszego wykupu Obligacji, wykup Obligacji nastąpi poprzez zapłatę w Dniu Wykupu kwoty pieniężnej równej wartości nominalnej Obligacji, powiększonej o należne odsetki obliczone w sposób wskazany w Warunkach Emisji Obligacji.
16. Prawo Zamiany będzie uprawniało obligatariuszy do objęcia Akcji w liczbie obliczonej zgodnie z określonym poniżej wzorem ("Sposób Przeliczenia Obligacji na Akcje”), przy czym w żadnym wypadku Obligatariusz nie będzie uprawniony do otrzymania więcej niż 176 Akcji w zamian za jedną Obligację:

Gdzie:
X- liczba Akcji otrzymywanych w związku z realizacją Prawa Zamiany. X w każdym przypadku podlega zaokrągleniu w dół do najbliższej liczby całkowitej.
N – liczba Obligacji objętych oświadczeniem o skorzystaniu z Prawa Zamiany.
K – średnia arytmetyczna kursu notowania akcji Spółki na rynku NewConnect z 30 dni kalendarzowych poprzedzających pierwszy dzień, w którym będzie mogło zostać złożone oświadczenie o skorzystaniu z Prawa Zamiany wedle postanowień Warunków Emisji danej serii Obligacji.
17. Zarząd Spółki będzie uprawniony do dokonania przydziału akcji serii E01 do E30, finalizując emisję ilości Akcji tylu serii, jaka będzie odpowiadała liczbie zapisów złożonych w danym okresie, po uwzględnieniu Sposobu Przeliczenia Obligacji na Akcje. Szczegółowe warunki procedury dokonania zamiany zostaną określone przez Zarząd Spółki w Warunkach Emisji poszczególnych serii Obligacji.
18. W przypadku skorzystania przez danego Obligatariusza z Prawa Zamiany, kwota odpowiadająca wartości świadczeń z Obligacji, która nie zostanie zamieniona na Akcje zostanie wypłacona uprawnionemu z Obligacji w terminie 7 dni od daty wydania Akcji.
19. Maksymalna wysokość podwyższenia kapitału zakładowego Spółki w związku z zamianą Obligacji na Akcje wynosi 264.000,00 zł (słownie: dwieście sześćdziesiąt cztery tysiące złotych).
20. W celu usunięcia wątpliwości wskazuje się, iż w razie złożenia przez posiadacza Obligacji oświadczenia o objęciu Akcji w warunkowo podwyższonym kapitale zakładowym w ramach wykonania Prawa Zamiany, wygasa jego roszczenie o wykup Obligacji.
21. Stosownie do przepisu art. 19 ust. 6 pkt. 4 Ustawy o obligacjach, Emitent wskazuje na obowiązek zgłoszenia Prezesowi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów lub Komisji Europejskiej zamiaru nabycia akcji w wykonaniu Prawa Zamiany, w przypadkach wskazanych w Ustawie z dnia 16 lutego 2007 roku o ochronie konkurencji i konsumentów oraz Rozporządzeniu Rady (WE) numer 139/2004 z dnia 20 stycznia 2004 roku w sprawie kontroli koncentracji przedsiębiorstw. Niezależnie od powyższego, Emitent zwraca uwagę posiadaczy Obligacji na związane z nabyciem akcji w wykonaniu Prawa Zamiany obowiązki i skutki ich niedopełnienia wynikające z Ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych z dnia 29 lipca 2005 roku (t.j. Dz. U. poz. 1382 z pó¼n. zm.) związane w szczególności z przekroczeniem lub osiąganiem progów, o których mowa w art. 69 w/w ustawy.
22. Terminy wykonania Prawa Zamiany, jak również szczegółowy tryb, sposób i warunki wykonywania Prawa Zamiany w zakresie nieokreślonym powyżej, zostaną określone przez Zarząd w szczegółowych Warunkach Emisji Obligacji.

§ 2
Upoważnia i zobowiązuje się Zarząd do podjęcia wszystkich czynności faktycznych i prawnych mających na celu wykonanie niniejszej uchwały, z zachowaniem warunków z niej wynikających, w szczególności do:
1) określenia w odrębnej uchwale lub uchwałach, podjętych przed rozpoczęciem subskrypcji danej serii Obligacji emitowanej w ramach Programu Emisji ostatecznej liczby emitowanych Obligacji poszczególnych serii, szczegółowych Warunków Emisji poszczególnych serii (w szczególności dotyczących: dnia emisji Obligacji danej serii, terminów przyjęcia propozycji nabycia oraz planowanego dnia przydziału Obligacji danej serii i zasad jego dokonania, oprocentowania Obligacji danej serii, określenia zasad wcześniejszego wykupu Obligacji danej serii, określenia szczegółowego sposobu realizacji Prawa Zamiany, ustalenia sposobu zabezpieczenia Obligacji danej serii, sposobu wydania Obligacji danej serii, zasad dotyczących zbywalności Obligacji danej serii);
2) zawarcia umowy lub umów o prowadzenie ewidencji, o której mowa w art. 8 Ustawy o obligacjach, jeżeli obligacji nie będą miały formy dokumentu,
3) określenia wzoru lub wzorów oświadczeń obligatariuszy o zamianie Obligacji na Akcje;
4) dokonywania czynności związanych z przydziałem Akcji w przypadku wykonania przez obligatariuszy Prawa Zamiany, w tym w szczególności określenia Ceny emisyjnej Akcji danej serii;
5) zgłaszania do sądu rejestrowego podwyższenia kapitału zakładowego w sposób wskazany w art. 452 Kodeksu spółek handlowych;
6) zmiany redakcji postanowień Statutu Spółki określających aktualną wielkość kapitału zakładowego po złożeniu przez obligatariuszy oświadczenia lub oświadczeń o objęciu Akcji;
7) odstąpienia od emisji Obligacji poszczególnych lub wszystkich serii, jeśli Zarząd uzna, że emisja Obligacji nie doprowadzi do realizacji jej celów lub też Zarząd uzna, że cele te mogą być osiągnięte przy użyciu korzystniejszych instrumentów;
8) dokonywania wszelkich innych niezbędnych czynności w celu realizacji niniejszej uchwały oraz uchwał emisyjnych.

§ 3
Niniejszym, Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki na podstawie art. 433 § 6 KSH, działając w interesie Spółki, pozbawia akcjonariuszy Spółki w całości prawa poboru Obligacji zamiennych, które zostaną wyemitowane na podstawie upoważnienia przyznanego niniejszą Uchwałą. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki przyjmuje do wiadomości pisemną opinię Zarządu Spółki uzasadniającą powody pozbawienia prawa poboru Obligacji oraz uzasadniającą wysokość ceny emisyjnej Obligacji, stanowiącą załącznik numer 1 do niniejszej uchwały nr 03/02/2016.

§ 4
Niniejszym, Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki upoważnia i zobowiązuje Zarząd Spółki do wykonania niniejszej uchwały, w szczególności do określenia w drodze odrębnej uchwały dalszych szczegółowych warunków emisji Obligacji, w tym wszelkich kwestii związanych z emisją Obligacji, oraz do podjęcia wszelkich niezbędnych działań w celu przeprowadzenia emisji Obligacji.

§ 5
Niniejsza uchwała wchodzi w życie z chwilą jej podjęcia.

W głosowaniu jawnym oddano 490.000 (czterysta dziewięćdziesiąt tysięcy) ważnych głosów z 245.000 (dwieście czterdzieści pięć tysięcy) akcji stanowiących 18,56 % (osiemnaście i pięćdziesiąt sześć setnych procenta) kapitału zakładowego Spółki, w tym:
- za uchwałą 490.000 (czterysta dziewięćdziesiąt tysięcy) głosów,
- przeciw uchwale 0 (zero) głosów,
- wstrzymujących się: 0 (zero) głosów.

Uchwała nr 04/02/2016
Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki NANOTEL S.A.
z dnia 23 lutego 2016 roku
w sprawie warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego Spółki w drodze emisji akcji zwykłych Spółki na okaziciela, w sprawie zmian Statutu Spółki, w sprawie wyłączenia prawa poboru akcji oraz upoważnienia Rady Nadzorczej do przyjęcia tekstu jednolitego Statutu Spółki

§ 1
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie spółki pod firmą NANOTEL SPÓŁKA AKCYJNA z siedzibą we Wrocławiu (dalej określana jako "Spółka” lub "Emitent”), działając na podstawie art. 448 oraz art. 449 ustawy z dnia 15 września 2000 roku – kodeks spółek handlowych (Dz. U. 2000 r. Nr 94, poz. 1037 z pó¼n. zm., dalej jako "KSH” lub "Kodeks Spółek Handlowych) uchwala warunkowe podwyższenie kapitału zakładowego Spółki o kwotę nie wyższą niż 264.000,00 zł (słownie: dwieście sześćdziesiąt cztery tysiące złotych) w drodze emisji nie więcej niż 2.640.000 (dwa miliony sześćset czterdzieści tysięcy) akcji zwykłych na okaziciela serii od E01 do serii E30, o wartości nominalnej 0,10 (słownie: dziesięć groszy) złotych każda, zwanych dalej "Akcjami”.
§ 2
1. Celem warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego Spółki jest przyznanie prawa do objęcia Akcji obligatariuszom obligacji serii H01,H02 oraz H03 zamiennych na akcje, których emisja zostanie przeprowadzona na podstawie upoważnienia przewidzianego Uchwałą nr 03/02/2016 niniejszego Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki ("Obligacje”), dotyczącej przyjęcia programu emisji obligacji.
2. Uprawionymi do objęcia Akcji będą wyłącznie obligatariusze Obligacji.
3. Cena Emisyjna jednej Akcji zostanie ustalona przez Zarząd Spółki, z zachowaniem wymogów wynikających z parytetu zamiany Obligacji na Akcje ustalonego uchwałą Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki numer 03/02/2016.

§ 3
1. Prawo do objęcia Akcji będzie mogło być wykonane w terminie oznaczonym w warunkach emisji Obligacji poszczególnych serii, jednakże nie pó¼niej niż do dnia 31 grudnia 2020 roku.
2. Akcje będą obejmowane w trybie określonym w art. 451 Kodeksu spółek handlowych, tj. poprzez złożenie pisemnego oświadczenia na formularzu, którego wzór zostanie przygotowany przez Zarząd Spółki.
3. Akcje będą uczestniczyły w dywidendzie według następujących zasad. W stosunku do Akcji, które zostaną wydane najpó¼niej w dniu ustalenia prawa do dywidendy (dzień dywidendy), będzie przysługiwała dywidenda za rok obrotowy poprzedzający wydanie Akcji. Akcje wydane po dniu ustalenia prawa do dywidendy (dzień dywidendy) będą uczestniczyły w dywidendzie za rok obrotowy, w którym zostały wydane.
4. Upoważnia się Zarząd Spółki do podjęcia wszelkich działań związanych z emisją i przydziałem Akcji na rzecz obligatariuszy Obligacji.

§ 4
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki dokonuje niniejszym zmiany Statutu w ten sposób, że po dotychczasowej treści § 5 Statutu Spółki dodaje się § 5a Statutu Spółki o następującym brzmieniu:

"§5a
1. Warunkowy kapitał zakładowy Spółki wynosi nie więcej niż 264.000,00 zł (słownie: dwieście sześćdziesiąt cztery tysiące złotych).
2. Warunkowy kapitał zakładowy został uchwalony w celu przyznania praw do objęcia akcji przez obligatariuszy uprawnionych do obligacji serii H01, H02 i H03 zamiennych na akcje Spółki, emitowanych na podstawie uchwały nr 03/02/2016 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki z dnia 23.02.2016 roku, przyjmującej program emisji obligacji.
3. Uprawnionymi do objęcia akcji Spółki emitowanych w ramach warunkowego kapitału zakładowego będą wyłącznie podmioty uprawnione do obligacji serii H01, H02 i H03 zamiennych na akcje Spółki, z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy.
4. Prawo do objęcia akcji w ramach warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego może być wykonane do dnia oznaczonego w warunkach emisji obligacji, o których mowa w ust. 2 powyżej, nie pó¼niej jednak niż do dnia 31 grudnia 2020 r.
5. Akcje w ramach warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego emitowane będą w trzydziestu seriach oznaczonych jako serie od serii E01 do serii E30 włącznie, z których każda będzie liczyła po 88000 (osiemdziesiąt osiem tysięcy) akcji o wartości nominalnej 0,10 (dziesięć groszy) każda.”

§ 6
Na podstawie art. 433 § 2 KSH, Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki, pozbawia dotychczasowych akcjonariuszy Spółki w całości prawa poboru Akcji serii od E01 do serii E30. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki przyjmuje do wiadomości pisemną opinię Zarządu Spółki uzasadniającą powody pozbawienia prawa poboru Akcji oraz uzasadniającą sposób ustalenia ceny emisyjnej za Akcje (Cena Zamiany), stanowiącą załącznik numer 1 do niniejszej Uchwały.

§ 7
Niniejszym, Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki, działając na podstawie przepisu art. 445 w związku z przepisem art. 449 Kodeksu spółek handlowych wskazuje, iż podjęcie niniejszej uchwały umotywowane jest koniecznością pozyskania środków umożliwiających Spółce spłatę obecnych zobowiązań oraz dalszy rozwój jej działalności i podjęcie nowych projektów w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Wzmiankowane powyżej działania umożliwią Spółce zwiększenie konkurencyjności na rynku. Pozyskanie takich środków wiąże się z koniecznością przeprowadzenia przez Spółkę emisji obligacji zamiennych na akcje Spółki co zwiększy atrakcyjność rynkową oferowanych przez Spółkę obligacji, a w konsekwencji powoduje konieczność przeprowadzenia warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego Spółki.

§ 8
Niniejszym, Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki upoważnia i zobowiązuje Zarząd Spółki do wykonania niniejszej uchwały. Walne Zgromadzenie Spółki na podstawie art. 430 § 5 KSH upoważnia Radę Nadzorczą Spółki do ustalenia jednolitego tekstu jej Statutu, obejmującego zmiany Statutu dokonywane na podstawie niniejszej uchwały.

§ 9
Niniejsza uchwała wchodzi w życie z chwilą jej podjęcia. Zgodnie z przepisami KSH, do zmiany Statutu Spółki konieczny jest wpis do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego.

W głosowaniu jawnym oddano 490.000 (czterysta dziewięćdziesiąt tysięcy) ważnych głosów z 245.000 (dwieście czterdzieści pięć tysięcy) akcji stanowiących 18,56 % (osiemnaście i pięćdziesiąt sześć setnych procenta) kapitału zakładowego Spółki, w tym:
- za uchwałą 490.000 (czterysta dziewięćdziesiąt tysięcy) głosów,
- przeciw uchwale 0 (zero) głosów,
- wstrzymujących się: 0 (zero) głosów.


Uchwała nr 05/02/2015
Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki NANOTEL S.A.
z dnia 23 lutego 2016 roku
w sprawie zmian w składzie Rady Nadzorczej spółki

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie działając na podstawie art. 385 § 1 kodeksu spółek handlowych postanawia odwołać ze składy Rady Nadzorczej Pana Janusza Zawadzkiego.

W głosowaniu tajnym oddano 490.000 (czterysta dziewięćdziesiąt tysięcy) ważnych głosów z 245.000 (dwieście czterdzieści pięć tysięcy) akcji stanowiących 18,56 % (osiemnaście i pięćdziesiąt sześć setnych procenta) kapitału zakładowego Spółki, w tym:
- za uchwałą 490.000 (czterysta dziewięćdziesiąt tysięcy) głosów,
- przeciw uchwale 0 (zero) głosów,
- wstrzymujących się: 0 (zero) głosów.

Uchwała nr 06/02/2015
Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki NANOTEL S.A.
z dnia 23 lutego 2016 roku
w sprawie zmian w składzie Rady Nadzorczej spółki

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie działając na podstawie art. 385 § 1 kodeksu spółek handlowych postanawia odwołać ze składy Rady Nadzorczej Pana Sławomira Laskowskiego.

W głosowaniu tajnym oddano 490.000 (czterysta dziewięćdziesiąt tysięcy) ważnych głosów z 245.000 (dwieście czterdzieści pięć tysięcy) akcji stanowiących 18,56 % (osiemnaście i pięćdziesiąt sześć setnych procenta) kapitału zakładowego Spółki, w tym:
- za uchwałą 490.000 (czterysta dziewięćdziesiąt tysięcy) głosów,
- przeciw uchwale 0 (zero) głosów,
- wstrzymujących się: 0 (zero) głosów.


Uchwała nr 07/02/2015
Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki NANOTEL S.A.
z dnia 23 lutego 2016 roku
w sprawie zmian w składzie Rady Nadzorczej spółki

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie działając na podstawie art. 385 § 1 kodeksu spółek handlowych postanawia odwołać ze składy Rady Nadzorczej Pana Krystiana Krygiel.

W głosowaniu tajnym oddano 490.000 (czterysta dziewięćdziesiąt tysięcy) ważnych głosów z 245.000 (dwieście czterdzieści pięć tysięcy) akcji stanowiących 18,56 % (osiemnaście i pięćdziesiąt sześć setnych procenta) kapitału zakładowego Spółki, w tym:
- za uchwałą 490.000 (czterysta dziewięćdziesiąt tysięcy) głosów,
- przeciw uchwale 0 (zero) głosów,
- wstrzymujących się: 0 (zero) głosów.


Uchwała nr 08/02/2015
Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki NANOTEL S.A.
z dnia 23 lutego 2016 roku
w sprawie zmian w składzie Rady Nadzorczej spółki

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie działając na podstawie art. 385 § 1 kodeksu spółek handlowych postanawia odwołać ze składy Rady Nadzorczej Pana Pawła Jordan.

W głosowaniu tajnym oddano 490.000 (czterysta dziewięćdziesiąt tysięcy) ważnych głosów z 245.000 (dwieście czterdzieści pięć tysięcy) akcji stanowiących 18,56 % (osiemnaście i pięćdziesiąt sześć setnych procenta) kapitału zakładowego Spółki, w tym:
- za uchwałą 490.000 (czterysta dziewięćdziesiąt tysięcy) głosów,
- przeciw uchwale 0 (zero) głosów,
- wstrzymujących się: 0 (zero) głosów.


Uchwała nr 09/02/2015
Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki NANOTEL S.A.
z dnia 23 lutego 2016 roku
w sprawie zmian w składzie Rady Nadzorczej spółki

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie działając na podstawie art. 385 § 1 kodeksu spółek handlowych postanawia odwołać ze składy Rady Nadzorczej Pana Piotra Mikołajuk.

W głosowaniu tajnym oddano 490.000 (czterysta dziewięćdziesiąt tysięcy) ważnych głosów z 245.000 (dwieście czterdzieści pięć tysięcy) akcji stanowiących 18,56 % (osiemnaście i pięćdziesiąt sześć setnych procenta) kapitału zakładowego Spółki, w tym:
- za uchwałą 490.000 (czterysta dziewięćdziesiąt tysięcy) głosów,
- przeciw uchwale 0 (zero) głosów,
- wstrzymujących się: 0 (zero) głosów.



Uchwała nr 10/02/2015
Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki NANOTEL S.A.
z dnia 23 lutego 2016 roku
w sprawie zmian w składzie Rady Nadzorczej spółki

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie działając na podstawie art. 385 § 1 kodeksu spółek handlowych postanawia powołać do Rady Nadzorczej Pana Sławomira Laskowskiego (PESEL 76053102419).

W głosowaniu tajnym oddano 490.000 (czterysta dziewięćdziesiąt tysięcy) ważnych głosów z 245.000 (dwieście czterdzieści pięć tysięcy) akcji stanowiących 18,56 % (osiemnaście i pięćdziesiąt sześć setnych procenta) kapitału zakładowego Spółki, w tym:
- za uchwałą 490.000 (czterysta dziewięćdziesiąt tysięcy) głosów,
- przeciw uchwale 0 (zero) głosów,
- wstrzymujących się: 0 (zero) głosów.


Uchwała nr 11/02/2015
Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki NANOTEL S.A.
z dnia 23 lutego 2016 roku
w sprawie zmian w składzie Rady Nadzorczej spółki

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie działając na podstawie art. 385 § 1 kodeksu spółek handlowych postanawia powołać do Rady Nadzorczej Pana Michała Maroszek (PESEL 88032006357).

W głosowaniu tajnym oddano 490.000 (czterysta dziewięćdziesiąt tysięcy) ważnych głosów z 245.000 (dwieście czterdzieści pięć tysięcy) akcji stanowiących 18,56 % (osiemnaście i pięćdziesiąt sześć setnych procenta) kapitału zakładowego Spółki, w tym:
- za uchwałą 490.000 (czterysta dziewięćdziesiąt tysięcy) głosów,
- przeciw uchwale 0 (zero) głosów,
- wstrzymujących się: 0 (zero) głosów.



Uchwała nr 12/02/2015
Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki NANOTEL S.A.
z dnia 23 lutego 2016 roku
w sprawie zmian w składzie Rady Nadzorczej spółki

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie działając na podstawie art. 385 § 1 kodeksu spółek handlowych postanawia powołać do Rady Nadzorczej Pana Michała Jarosławskiego (PESEL 80050712698).

W głosowaniu tajnym oddano 490.000 (czterysta dziewięćdziesiąt tysięcy) ważnych głosów z 245.000 (dwieście czterdzieści pięć tysięcy) akcji stanowiących 18,56 % (osiemnaście i pięćdziesiąt sześć setnych procenta) kapitału zakładowego Spółki, w tym:
- za uchwałą 490.000 (czterysta dziewięćdziesiąt tysięcy) głosów,
- przeciw uchwale 0 (zero) głosów,
- wstrzymujących się: 0 (zero) głosów.


Uchwała nr 13/02/2015
Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki NANOTEL S.A.
z dnia 23 lutego 2016 roku
w sprawie zmian w składzie Rady Nadzorczej spółki

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie działając na podstawie art. 385 § 1 kodeksu spółek handlowych postanawia powołać do Rady Nadzorczej Pana Michała Cader (PESEL 71092500354).

W głosowaniu tajnym oddano 490.000 (czterysta dziewięćdziesiąt tysięcy) ważnych głosów z 245.000 (dwieście czterdzieści pięć tysięcy) akcji stanowiących 18,56 % (osiemnaście i pięćdziesiąt sześć setnych procenta) kapitału zakładowego Spółki, w tym:
- za uchwałą 490.000 (czterysta dziewięćdziesiąt tysięcy) głosów,
- przeciw uchwale 0 (zero) głosów,
- wstrzymujących się: 0 (zero) głosów.



Uchwała nr 14/02/2015
Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki NANOTEL S.A.
z dnia 23 lutego 2016 roku
w sprawie zmian w składzie Rady Nadzorczej spółki

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie działając na podstawie art. 385 § 1 kodeksu spółek handlowych postanawia powołać do Rady Nadzorczej Pana Adama Kościółek (PESEL 73041103397).

W głosowaniu tajnym oddano 490.000 (czterysta dziewięćdziesiąt tysięcy) ważnych głosów z 245.000 (dwieście czterdzieści pięć tysięcy) akcji stanowiących 18,56 % (osiemnaście i pięćdziesiąt sześć setnych procenta) kapitału zakładowego Spółki, w tym:
- za uchwałą 490.000 (czterysta dziewięćdziesiąt tysięcy) głosów,
- przeciw uchwale 0 (zero) głosów,
- wstrzymujących się: 0 (zero) głosów.



Załącznik numer 1 do uchwały numer 03/02/2016 oraz do uchwały numer 04/02/2016

Opinia Zarządu w sprawie pozbawienia w interesie Spółki dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru obligacji serii H01, H02 i H03 oraz prawa poboru akcji serii E01-E30 oraz uzasadniająca wysokość ceny emisyjnej Obligacji oraz sposób ustalenia ceny emisyjnej za Akcje (Cena Zamiany),
(odnosząca się do projektów uchwał nr 03/02/2016 oraz nr 04/02/2016 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia NANOTEL Spółka Akcyjna zwołanego na 23 lutego 2016 roku)

Niniejszym Zarząd rekomenduje Nadzwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu NANOTEL Spółki Akcyjnej z siedzibą we Wrocławiu (dalej jako "Spółka”), pozbawienie dotychczasowych akcjonariuszy Spółki w interesie Spółki, w całości prawa poboru obligacji zamiennych serii H01, H02 i H03 oraz prawa poboru akcji serii od E01 do E30 emitowanych w ramach warunkowego kapitału zakładowego w ramach wymiany Obligacji serii H01, H02 i H03 na akcje serii E01-E30.
Celem emisji obligacji serii H01, H02 i H03 zamiennych na akcje serii od E01 do E30 Spółki jest refinansowanie zadłużenia Spółki, co w ocenie Zarządu Spółki umożliwi Spółce dalszy rozwój prowadzonej przez nią działalności gospodarczej oraz realizację nowych, zaplanowanych projektów. Wzmiankowane powyżej działania przełożą się na polepszenie konkurencyjności Spółki. W ocenie Zarządu, w celu umożliwienia dalszego rozwoju Spółki, konieczne jest doprowadzenie do refinansowania aktualnego zadłużenia wynikającego z wyemitowanych już obligacji, a dla powodzenia przeprowadzenia oferty nowych obligacji oraz zwiększenia ich atrakcyjności konieczne jest zapewnienie obligatariuszom uprawnienia do objęcia akcji Spółki w zamian za obligacje.
Niezależnie od powyższego, Zarząd Spółki wskazuje, iż w przypadku skorzystania z uprawnienia do zamiany obligacji na akcje, poprawie ulegnie sytuacja bilansowa Spółki, bowiem w wyniku przeprowadzenia tej operacji powiększony zostanie kapitał własny Spółki, a pomniejszeniu ulegną jej zobowiązania.
Celem pozbawienia dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru akcji serii od E01 do E30 jest umożliwienie obligatariuszom obligacji zamiennych serii H01, H02 i H03 objęcia akcji w warunkowo podwyższonym kapitale zakładowym Spółki. Stąd wyłączenie prawa poboru obligacji serii H01, H02 i H03 oraz akcji serii od E01 do E30 emitowanych w ramach warunkowego kapitału zakładowego leży w interesie Spółki i nie narusza interesu dotychczasowych akcjonariuszy.
Cena emisyjna jednej obligacji serii H01, H02 i H03 została ustalona na kwotę równą wartości nominalnej jednej obligacji, tj. na kwotę 1.000,00 (jeden tysiąc) złotych tj. zgodnie z art. 19 ust. 2 ustawy z dnia 15 stycznia 2015 r. o obligacjach.
Mechanizm ustalenia ceny emisyjnej akcji serii od E01 do E30 emitowanych w ramach warunkowego kapitału zakładowego Spółki (tj. cena, po jakiej następuje zamiana obligacji serii H01, H02 i H03 na takie akcje) został ustalony w taki sposób, aby zapewnić obligatariuszom obligacji serii H01, H02 i H03 – w przypadku skorzystania przez nich z prawa zamiany – atrakcyjne rynkowo dyskonto zachęcające obligatariuszy do skorzystania z prawa zamiany (co wpłynie pozytywnie na sytuację finansową Spółki). Jednocześnie, mechanizm ustalenia ceny emisyjnej akcji jest zgodny z art. 19 ust. 4 pkt 2) Ustawy o obligacjach, zgodnie z którym na każdy jeden złoty wartości nominalnej obligacji może przypadać najwyżej jeden złoty wartości nominalnej akcji. Przyjęty mechanizm ma na celu dostosowanie warunków zamiany obligacji na akcje do ich przyszłej wartości rynkowej.


Podstawa prawna: § 4 ust.2 pkt. 4 - 9 Załącznika nr 3 do Regulaminu ASO "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect”

Data Imię i Nazwisko Stanowisko Podpis
2016-02-24 14:23:24Daniel WojnarowiczPrezes Zarządu