Zarząd CDRL S.A. (dalej: "Emitent”) działając na podstawie § 29 ust. 3 Regulaminu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. informuje, że przyjmuje do stosowania wszystkie zasady ładu korporacyjnego określone w dokumencie "Dobre Praktyki Spółek Notowanych na GPW” z wyłączeniem następujących zasad:

Zasada nr I 4
Spółka powinna dążyć do tego aby w sytuacji, gdy papiery wartościowe wyemitowane przez spółkę są przedmiotem obrotu w różnych krajach (lub na różnych rynkach) i w ramach różnych systemów prawnych, realizacja zdarzeń korporacyjnych, związanych z nabyciem praw po stronie akcjonariusza, następowała w tych samych terminach we wszystkich krajach, w których są one notowane.
Uzasadnienie: Spółka nie będzie przestrzegać tej zasady, gdyż obecnie papiery wartościowe emitowane przez Emitenta nie są przedmiotem obrotu w różnych krajach. W przypadku, gdy akcje Emitenta będą emitowane na różnych rynkach lub w różnych krajach Spółka rozważy możliwość stosowania tej zasady.

Zasada nr I 5
Spółka powinna posiadać politykę wynagrodzeń oraz zasady jej ustalania. Polityka wynagrodzeń powinna w szczególności określać formę, strukturę i poziom wynagrodzeń członków organów nadzorujących i zarządzających. Przy określaniu polityki wynagrodzeń członków organów nadzorujących i zarządzających spółki powinno mieć zastosowanie zalecenie Komisji Europejskiej z 14 grudnia 2004 r. w sprawie wspierania odpowiedniego systemu wynagrodzeń dyrektorów spółek notowanych na giełdzie (2004/913/WE), uzupełnione o zalecenie KE z 30 kwietnia 2009 r. (2009/385/WE).
Uzasadnienie: Spółka nie będzie stosowała tej zasady z uwagi na to, że Zarząd Emitenta składa się z głównych akcjonariuszy Emitenta, którzy mają inne ¼ródła dochodów. Wprowadzanie polityki wynagrodzeń nie jest zasadne, gdyż wynagrodzenie uzyskiwane przez członków Zarządu Emitenta nie stanowi istotnej pozycji w strukturze jej kosztów.

Zasada nr I 12
Spółka powinna zapewnić akcjonariuszom możliwość wykonywania osobiście lub przez pełnomocnika prawa głosu w toku walnego zgromadzenia, poza miejscem odbywania walnego zgromadzenia, przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej.
Uzasadnienie: Emitent, mając na uwadze konieczność przeprowadzenia wielu czynności techniczno-organizacyjnych, związane z nimi koszty i ryzyka oraz małe doświadczenie rynku w tym zakresie, nie decyduje się na chwilę obecną na umożliwienie wykonywania prawa głosu w toku walnego zgromadzenia, poza miejscem odbywania walnego zgromadzenia, przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej. W miarę upowszechniania się stosowania tego rozwiązania technicznego oraz zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa jego stosowania, Emitent rozważy wprowadzenie powyższych zasad w życie.

Zasada II 1.12
Spółka prowadzi korporacyjną stronę internetową i zamieszcza na niej, oprócz informacji wymaganych przez przepisy prawa: w przypadku wprowadzenia w spółce programu motywacyjnego opartego na akcjach lub podobnych instrumentach - informację na temat prognozowanych kosztów jakie poniesie spółka w związku z jego wprowadzeniem.
Uzasadnienie: Spółka nie będzie przestrzegać tej zasady, gdyż obecnie nie prowadzi żadnego programu motywacyjnego. W przypadku, gdy spółka zacznie prowadzić program motywacyjny, Spółka rozważy możliwość stosowania tej zasady.

Zasada II 2
Spółka zapewnia funkcjonowanie swojej strony internetowej w języku angielskim, przynajmniej w zakresie wskazanym w części II. pkt 1.
Uzasadnienie: Strona internetowa Emitenta funkcjonuje wyłącznie w języku polskim. Spółka nie prowadzi strony internetowej w języku angielskim ze względu na to, iż na obecnym etapie rozwoju dominująca sfera jej działania jest skoncentrowana na rynku polskim. Również inwestorzy posługują się językiem polskim. W przyszłości możliwe jest stosowanie przez Emitenta niniejszej zasady i stosowne dostosowanie treści strony internetowej Spółki.

Zasada nr IV 10 1
Spółka powinna zapewnić akcjonariuszom możliwość udziału w walnym zgromadzeniu przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej, polegającego na: transmisji obrad walnego zgromadzenia w czasie rzeczywistym.
Uzasadnienie: Emitent, mając na uwadze konieczność przeprowadzenia wielu czynności techniczno-organizacyjnych, związane z tym ryzyka oraz małe doświadczenie rynku w tym zakresie, nie decyduje się na chwilę obecną na umożliwienie udziału poza miejscem odbywania walnego zgromadzenia przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej, transmisję obrad walnego zgromadzenia w czasie rzeczywistym. W miarę upowszechniania się stosowania tego rozwiązania technicznego oraz zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa jego stosowania, Emitent rozważy wprowadzenie powyższych zasad w życie.

Zasada nr IV 10 2
Spółka powinna zapewnić akcjonariuszom możliwość udziału w walnym zgromadzeniu przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej, polegającego na: dwustronnej komunikacji w czasie rzeczywistym, w ramach której akcjonariusze mogą wypowiadać się w toku obrad walnego gromadzenia przebywając w miejscu innym niż miejsce obrad
Uzasadnienie: Emitent, mając na uwadze konieczność przeprowadzenia wielu czynności techniczno-organizacyjnych, związane z nimi koszty i ryzyka oraz małe doświadczenie rynku w tym zakresie, nie decyduje się na chwilę obecną na: dwustronną komunikację w czasie rzeczywistym, w ramach której akcjonariusze mogą wypowiadać się w toku obrad walnego gromadzenia przebywając w miejscu innym niż miejsce obrad. W miarę upowszechniania się stosowania tego rozwiązania technicznego oraz zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa jego stosowania, Emitent rozważy wprowadzenie powyższych zasad w życie.

Podstawa prawna: § 29 ust. 3 Regulaminu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie
Data Imię i Nazwisko Stanowisko Podpis
2014-11-03 13:30:07Marek DworczakPrezes Zarządu
2014-11-03 13:30:07Tomasz PrzybyłaV-ce Prezes Zarządu