Zarząd SPAC I S.A. z siedzibą we Wrocławiu, w trakcie zmiany na CoGyn Pharmaceuticals S.A. (dalej: "Spółka”, "Emitent”), nawiązując do treści raportu bieżącego nr 45/2015 z dnia 20 pa¼dziernika 2015 r., w którym informował o planowanej transakcji odwrotnego przejęcia Emitenta i podpisaniu Porozumienia inwestycyjnego, przedmiotem którego jest zamiar nabycia przez Spółkę od Inwestora 66,6% akcji w kapitale zakładowym spółki prawa amerykańskiego CoGyn Pharmaceuticals, Inc. z siedzibą w Nowym Jorku (dalej: "CoGyn”), specjalistycznej firmy farmaceutycznej, która rozwija nowe systemy kontrolowanego dozowania leków generycznych, informuje o kolejnym etapie transakcji odwrotnego przejęcia, w efekcie której CoGyn notowana będzie na rynku NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Zamknięcie transakcji odwrotnego przejęcia "reverse merger” planowane jest w przeciągu kilku tygodni.

W związku z planowaną transakcją odwrotnego przejęcia, spółka SPAC I S.A. zwołała Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy w dniu 2 listopada 2015 roku, które zatwierdziło zmianę nazwy spółki z SPAC I S.A. na CoGyn Pharmaceuticals S.A i wybrało nowych członków Rady Nadzorczej, m.in. osoby blisko związane ze spółką CoGyn. Zarząd Emitenta uzyskał informację, że nowa Rada Nadzorcza planuje powołanie Pana Roberta Cohena na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki.

Zmieniona nazwa spółki odzwierciedla nową strategię biznesową Emitenta, obejmującą rozwój nowych systemów kontrolowanego dozowania leków generycznych, które znajdą najpierw zastosowanie w skuteczniejszym leczeniu licznych chorób i dolegliwości kobiet.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy dnia 11 września 2015 r. podjęło uchwałę w sprawie nowej emisji akcji, skierowanej do obecnych udziałowców CoGyn, którzy dostarczą w zamian 100% udziałów w spółce CoGyn. W efekcie CoGyn Pharmaceuticals S.A. stanie się podmiotem kontrolującym grupy kapitałowej.

Systemy opracowane przez CoGyn umożliwiają kontrolowane i przedłużone uwalnianie składników aktywnych leków generycznych oraz celowanie leków w określony organ. Leki podawane są na nośnikach w postaci stałych i półstałych matryc do zastosowania ogólnego lub miejscowo, co pozwala na stopniowe uwalnianie leków na skutek dyfuzji z zaprogramowaną szybkością przez określony czas, a następnie całkowite rozpuszczenie się leków. CoGyn pracuje nad stworzeniem nowoczesnych postaci leków tj. tabletek, kapsułek, żeli, płynnych leków, które pozwolą znacznie poprawić wyniki leczenia w porównaniu do standardowych terapii, bazujących na pojedynczych dawkach leków. Zalety technologii CoGyn obejmują m.in. zmniejszenie wielkości podawanej dawki leku, a także ograniczenie kosztów i skutków ubocznych leczenia.

Technologia CoGyn znajdzie najpierw zastosowanie w systemach Gelvector™ i V-Sert™, używanych do dopochwowego podawania niehormonalnych środków antykoncepcyjnych i produktów do leczenia infekcji bakteryjnych, grzybiczych i wirusowych oraz regulowania gospodarki hormonalnej. Opatentowana technologia Gelvector™ oparta jest na półpłynnym membranowym hydrożelu, aplikowanym przez łatwe w użyciu systemy dopochwowe. Testy kliniczne wykazały, że linia produktowa 24 Ours™, bazująca na technologii Gelvector™ jest jedynym systemem dozowania leków optymalizującym skuteczność terapeutyczną z jednej dawki leku poprzez uwalnianie substancji czynnej na jednolitym poziomie w czasie 24 godzin.

CoGyn jest w trakcie opracowania technologii V-Sert™, systemu kontrolowanego dozowania leków, wykorzystującego nośniki polimerowe, używane do produkcji elastycznych pierścieni, tubek itp. i zatwierdzone do użycia przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków. Stopień degradacji włókien polimerowych zostanie dostosowany do potrzeb podawania wielokrotnych dawek leku w okresie do i ponad 30 dni. Ponadto skład polimerowy nośnika stanowi fizyczną barierę dla plemników, co dodatkowo wzmocni działanie środka antykoncepcyjnego stosowanego do kontroli urodzeń.

Oczekuje się, że nowe systemy, które znajdują się obecnie w fazie badań będą stanowić dodatkowe znaczące ¼ródło przychodów i zysków spółki. Testy In-vitro wykazały, że związek SBV636 opracowany przez CoGyn może być używany jako dopochwowy środek antykoncepcyjny i jako metoda zapobiegania zachorowaniu na wiele chorób przenoszonych drogą płciową, m.in. na rzeżączkę, syfilis, opryszczkę i brodawki narządów płciowych, infekcję grzybiczną oraz wirus HIV. CoGyn planuje przeprowadzenie badań klinicznych w celu potwierdzenia skuteczności i bezpieczeństwa SBV636.

Technologia EmboCap™ oparta będzie na mikrosferach, posiadających właściwości blokujące i zamykające nieprawidłowe naczynia krwionośne nowotworu. EmboCap™ umożliwi znaczną poprawę leczenia bogato unaczynionych nowotworów mózgu, wątroby i trzustki poprzez celowanie leku do określonego organu, izolowanie i śmierć komórek nowotworowych oraz wydłużenie czasu działania leków.

Spółka planuje w ciągu 3 miesięcy pozyskać kapitał w wysokości 10 milionów PLN (ok. 3 mln USD) od inwestorów instytucjonalnych z Polski, aby sfinansować program rozwoju klinicznego, komercjalizacji i licencjonowania produktów CoGyn. Emitent zarejestruje spółki holdingowe na Malcie i w Hong Kongu. Malta będzie globalnym centrum produkcyjnym, logistycznym, działań z zakresu badań i rozwoju oraz dystrybucji produktów spółki do krajów rozwijających się w Europie i Ameryce Łacińskiej. CoGyn planuje wejście ze swoimi produktami na rynek chiński poprzez chińską spółkę całkowicie zależną od joint venture w Hong Kongu. Spółka joint venture w Hong Kongu została założona przez CoGyn Hong Kong i KangQi Pharmaceutical Co., chińską firmę farmaceutyczną z 62 - letnią historią. CoGyn Hong Kong posiada 51% udziałów w spółce joint venture.

W ocenie Emitenta istnieje ogromny potencjał rozwoju rynku w powyższym zakresie, technologii CoGyn, w szczególności na rynkach wschodzących, w kategorii wartego ponad 5 miliardów dolarów rynku środków antykoncepcyjnych oraz produktów zwalczających zakażenia grzybicze, bakteryjne i wirusowe u kobiet. Szacuje się, że produkty spółki będą początkowo adresowane do 352 milionów kobiet na tych rynkach. W 2012 roku wartość światowego rynku systemów kontrolowanego dozowania leków wyniosła 137 milionów dolarów. W ocenie Spółki produkty CoGyn pomogą zwiększyć skuteczność terapii antykoncepcyjnych, umożliwią poprawę leczenia bogato unaczynionych nowotworów i infekcji u kobiet, a także będą stanowić przełom w walce z chorobami przenoszonymi drogą płciową.

W celu realizacji nowej strategii biznesowej, Spółka planuje aplikowanie o dofinansowanie z Unii Europejskiej na badania i rozwój oraz przeprowadzenie badań klinicznych. Zarząd Emitenta wierzy, że dostęp do kapitału oraz sprzyjające warunki rynkowe i ekonomiczne w Polsce, na Malcie i innych rynkach wschodzących pozwolą znacznie przyspieszyć przeprowadzenie poszczególnych etapów badań klinicznych. W tym celu Spółka zamierza skorzystać z dużej bazy wykwalifikowanego personelu i nowoczesnej infrastruktury parku biotechnologicznego na Malcie. Umiejscowienie bazy operacyjnej Emitenta na Malcie związane jest z pozyskaniem grantu rządowego w wysokości 3 milionów dolarów i kredytu o niskim oprocentowaniu, ulgami podatkowymi i korzystnym ustawodawstwem, skutkującym szybszym procesem zatwierdzenia produktów do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej przez Maltańską Agencję Leków (ang. Malta Medicines Authority - MMA). W niedługim czasie po uzyskaniu zgody przez MMA, Emitent planuje złożenie aplikacji do Chińskiej Agencji ds. Żywności i Leków (CFDA), dotyczącej dopuszczenia produktów do obrotu na terenie Chin.

Zarząd Spółki uważa powyższą informację za istotną ze względu na jej wpływ na przyszłą sytuację gospodarczą oraz finansową Emitenta, a także konieczną zmianę strategii rozwoju Spółki w związku z planowanym rozszerzeniem działalności.

Podstawa prawna: § 3 ust. 1 Załącznika nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu "Informacje bieżące i okresowe przekazywane w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect".
Data Imię i Nazwisko Stanowisko Podpis
2015-11-03 12:15:15Mariusz ChłopekPrezes Zarządu