Na podstawie par. 29 ust. 3 Regulaminu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Centrum Medyczne Enel-Med Spółka Akcyjna przekazuje raport dotyczący niestosowania zasad szczegółowych zawartych w zbiorze "Dobre Praktyki Spółek Notowanych na GPW 2016"


Polityka informacyjna i komunikacja z inwestorami

I.Z.1.20. zapis przebiegu obrad walnego zgromadzenia, w formie audio lub wideo,
Spółka nie stosuje powyższej zasady.
Dotychczasowe doświadczenia spółki nie wskazują na istnienie potrzeby utrwalania przebiegu obrad walnego zgromadzenia w formie audio lub wideo. W ocenie spółki realizacja nałożonych obowiązującymi przepisami prawa obowiązków w szczególności w zakresie przekazywania raportów bieżących, zawierających między innymi treść zgłoszonych przez akcjonariuszy projektów uchwał dotyczących spraw wprowadzonych do porządku obrad walnego zgromadzenia, treść uchwał podjętych wraz z informacją o wynikach głosowań, treść projektów uchwał poddanych pod głosowanie, które nie zostały podjęte oraz informację o ewentualnych zgłoszonych sprzeciwach, jak też w zakresie zamieszczania tych informacji na stronie internetowej spółki umożliwia inwestorom zapoznanie się z istotnymi wiadomościami na temat przebiegu obrad walnego zgromadzenia. Ponadto odstąpienie od realizacji tej zasady zabezpiecza spółkę przed ewentualnymi roszczeniami osób uczestniczących w walnym zgromadzeniu, które mogą nie wyrażać zgody na publikację swojego wizerunku czy też prezentowanie ich wypowiedzi. Każdorazowo przed zwołaniem walnego zgromadzenia Zarząd ocenia, czy utrwalenie przebiegu obrad walnego zgromadzenia jest uzasadnione. Spółka nie wyklucza stosowania tej zasady w przyszłości.

I.Z.2. Spółka, której akcje zakwalifikowane są do indeksów giełdowych WIG20 lub mWIG40, zapewnia dostępność swojej strony internetowej również w języku angielskim, przynajmniej w zakresie wskazanym w zasadzie I.Z.1. Niniejszą zasadę powinny stosować również spółki spoza powyższych indeksów, jeżeli przemawia za tym struktura ich akcjonariatu lub charakter i zakres prowadzonej działalności.
Nie ma zastosowania.
Akcje Spółki nie są zakwalifikowane do indeksów giełdowych WIG20 ani mWIG40.


Systemy i funkcje wewnętrzne

III.Z.2. Z zastrzeżeniem zasady III.Z.3, osoby odpowiedzialne za zarządzanie ryzykiem, audyt wewnętrzny i compliance podlegają bezpośrednio prezesowi lub innemu członkowi zarządu, a także mają zapewnioną możliwość raportowania bezpośrednio do rady nadzorczej lub komitetu audytu.
Spółka nie stosuje powyższej zasady.
Osoby odpowiedzialne za zarządzanie ryzykiem, audyt wewnętrzny i compliance mają zapewnioną możliwość raportowania bezpośrednio do rady nadzorczej oraz komitetu audytu, ale nie wszystkie podlegają bezpośrednio prezesowi lub innemu członkowi zarządu.

III.Z.3. W odniesieniu do osoby kierującej funkcją audytu wewnętrznego i innych osób odpowiedzialnych za realizację jej zadań zastosowanie mają zasady niezależności określone w powszechnie uznanych, międzynarodowych standardach praktyki zawodowej audytu wewnętrznego.
Spółka nie stosuje powyższej zasady.
Z uwagi na rozmiar i skalę działalności prowadzonej przez Spółkę w strukturze organizacyjnej Spółki nie wyodrębniono jednostki odpowiedzialnej wyłącznie za funkcję audytu wewnętrznego. Zadania w tym zakresie są wykonywane przez organy Spółki w ramach ich statutowych kompetencji oraz przez pracowników Spółki w ramach ich obowiązków pracowniczych. Zasady niezależności określone w powszechnie uznanych, międzynarodowych standardach praktyki zawodowej audytu wewnętrznego nie znajdują do nich zastosowania.


Walne zgromadzenie i relacje z akcjonariuszami

IV.Z.2. Jeżeli jest to uzasadnione z uwagi na strukturę akcjonariatu spółki, spółka zapewnia powszechnie dostępną transmisję obrad walnego zgromadzenia w czasie rzeczywistym.
Nie ma zastosowania.
Ze względu na strukturę akcjonariatu oraz niezgłaszanie spółce przez jej akcjonariuszy oczekiwań w tym zakresie spółka nie zapewnia powszechnie dostępnej transmisji obrad walnego zgromadzenia w czasie rzeczywistym. Każdorazowo przed zwołaniem walnego zgromadzenia Zarząd ocenia, czy zapewnienie takiej transmisji jest uzasadnione. Spółka nie wyklucza stosowania tej zasady w przyszłości.


Wynagrodzenia

VI.Z.2. Aby powiązać wynagrodzenie członków zarządu i kluczowych menedżerów z długookresowymi celami biznesowymi i finansowymi spółki, okres pomiędzy przyznaniem w ramach programu motywacyjnego opcji lub innych instrumentów powiązanych z akcjami spółki, a możliwością ich realizacji powinien wynosić minimum 2 lata.
Nie ma zastosowania.
Zasada ta nie ma zastosowania, ponieważ w Spółce nie zostały przyjęte programy motywacyjne zakładające przyznanie jako składnik wynagrodzenia członków zarządu i kluczowych menedżerów opcji lub innych instrumentów powiązanych z akcjami Spółki.


PL_GPW_dobre_praktyki_ENEL-MED_SA.pdf
Data Imię i Nazwisko Stanowisko Podpis
2020-12-23 10:08:07Jacek Jakub RozwadowskiPrezes Zarządu
PL_GPW_dobre_praktyki_ENEL-MED_SA.pdf