Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 02.06.2020 05:00 Publikacja: 02.06.2020 05:00
Foto: Adobestock
– Ostatnia zawierucha na rynkach światowych przyniosła spore zainteresowanie złotem. Srebro nie cieszy się jednak aż tak dużym zainteresowaniem. Można nawet odnieść wrażenie, że spadki na giełdach znalazły bliźniacze odzwierciedlenia na tym instrumencie – wskazuje Paweł Śliwa, analityk BM mBanku. Czy to oznacza, że nie ma szans na przełom? – Najbliższe dni mają szanse zbliżyć wartość srebra do poziomu 19 USD. Historycznie było to miejsce, gdzie podaż podejmowała działania związane z niedopuszczeniem do pokonania tej wartości oporowej. Brak nowego szczytu w tej skali sprawia, że wieloletni trend pozostaje spadkowy. Alternatywny scenariusz zakłada przełamanie i retest, podobnie jak to miało miejsce w wakacje 2016 r. – podkreśla Śliwa. Jak jednocześnie dodaje, wewnątrz trendu bocznego jest też poziom, o którym warto pamiętać. – Jest to cena 16,50 USD.Okresowo pełni ona rolę oporu, ale teraz należy traktować to jako najbliższe wsparcie. Wynika to z faktu ostatniego przełamania tej przerywanej linii. MACD podejmuje próbę przejścia w zakres wartości dodatnich. Jeżeliby się to udało, to wzmocni to nastawienie posiadaczy długich pozycji do testu oporu 19 USD – uważa Śliwa. PRT
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Wskaźnik ceny do zysku na Wall Street wciąż jest wysoko i ciężko jest mówić o tym, aby był to dobrym moment do kupowania akcji w USA. Z kolei w przypadku GPW trudno mówić, że jest to moment do sprzedawania akcji – mówi Piotr Kaźmierkiewicz, analityk BM Pekao.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Zdaniem uczestników rynku do osiągnięcia przez WIG kolejnego psychologicznego poziomu trzeba będzie poczekać co najmniej do 2030 r. Mediana wskazań mówi jednak o roku 2034.
W tej dekadzie, do 31 grudnia 2030 r., WIG może dojść do 200 tys. pkt. Hossa na GPW miałaby podstawy fundamentalne i makroekonomiczne, ale pamiętajmy o korektach, które mogą być znaczące – mówi Tomasz Bursa, doradca inwestycyjny, wiceprezes OPTI TFI.
Historyczny rekord na GPW. WIG osiągnął poziom 100 tys. pkt. Jak wysoko może jeszcze zajść? - Moment bardziej odczuwalnego schłodzenia na GPW nieuchronnie się zbliża - mówi Piotr Kaźmierkiewicz, analityk BM Pekao.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Standard ESRS G1 „Postępowanie w biznesie” jest jedynym tematycznym standardem dotyczącym obszaru związanego z zarządzaniem (governance).
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas