Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Katarzyna Podgórna partner, PwC
W przypadku gdy raporty roczne zawierają skonsolidowane sprawozdania finansowe sporządzone zgodnie z MSSF, emitenci muszą znakować skonsolidowane sprawozdania finansowe znacznikami taksonomii ESEF, zgodnie z rozporządzeniem Komisji Europejskiej uzupełniającym dyrektywę 2004/109/WE w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych. Taksonomia ESEF opiera się na międzynarodowych standardach rachunkowości MSSF oraz zastosowaniu znaczników w języku iXBRL.
Proces interaktywnego raportowania dostarczy zarówno inwestorom, jak i innym interesariuszom wystandaryzowane i czytelne informacje dostępne w zwykłych przeglądarkach internetowych oraz stworzy możliwość automatycznego porównywania i przetwarzania danych w dedykowanych programach komputerowych.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Mocny element edukacyjny, powiązanie OKI z 800+, możliwość inwestowania na rynkach zagranicznych czy też wyeliminowanie depozytów bankowych – to część pomysłów ekspertów na OKI, które padły podczas debaty „Parkietu” i „Rzeczpospolitej”.
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o OKI, ale nie mieliście gdzie zapytać. Na pytania „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” o nowy produkt oszczędnościowo-inwestycyjny odpowiada Andrzej Domański, minister finansów i gospodarki.
18 sierpnia na GPW zadebiutuje długo oczekiwany dywidendowy ETF od Beta ETF. GPW szykuje jednak jeszcze jedną niespodziankę dla miłośników ETF - ów.
Europa ma dobry czas, ale poza zapowiedziami muszą pójść jeszcze czyny. Te mogą okazać się mocnym wsparciem również dla warszawskiego parkietu - mówią Radosław Cholewiński (Skarbiec TFI) oraz Jerzy Nikorowski (BM BNP Paribas Bank Polska).
Zryw kupujących na rynku ropy naftowej, który był widoczny jeszcze pod koniec lipca został całkowicie zgaszony. Odmiana ropy WTI, która w ostatnich dniach poprzedniego miesiąca była wyceniana poniżej 70 USD za baryłkę spadła obecnie w okolice 63 USD. Odmiana Brent spadła z kolei z poziomów bliskich 73 USD do 66 USD. Oznacza to, że „czarne złoto” jest obecnie najtańsze od około dwóch miesięcy.
Co jakiś czas bijemy nowe rekordy, trend wzrostowy na GPW jest silny. Korekty będą, ale sygnałów zmiany trendu nie widzę - mówi Mariusz Jagodziński, członek zarządu Mount TFI, zarządzający funduszami.