Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 09.04.2021 05:00 Publikacja: 09.04.2021 05:00
Foto: materiały prasowe
Do kupna akcji zachęciły inwestorów dobre kwartalne dane o sprzedaży. Przychody internetowego dystrybutora rowerów i akcesoriów rowerowych zwiększyły się o 41 proc., osiągając prawie 13 mln zł. W pandemii sprzedaż rowerów wyraźnie przyspieszyła, co było efektem wzrostu ich znaczenia jako środka transportu i zmiany zwyczajów zakupowych konsumentów, którzy postawili na zakupy w sieci. Efekt ten był już wyraźnie widoczny w wynikach 2020 roku, a dobre dane I kwartału br. wskazują, że trend ten będzie kontynuowany w tym roku. – Pandemia zmieniła w sposób trwały zwyczaje zakupowe. Rosnąca stopniowo siła kanału e-commerce w ubiegłym roku przekonała do siebie zdecydowanie większą liczbę Polaków – podkreśla Ryszard Zawieruszyński, prezes Dadelo. Z szacunków firmy wynika, że w 2020 r. w skali całej branży zostało kupionych o ponad 30 proc. więcej rowerów niż roku ubiegłym. – W związku z tym, że globalna produkcja była na niezmienionym poziomie, znacząco (o ok. 50–60 proc.) zmniejszył się zapas produktów zarówno w kanale detalicznym i dystrybucyjnym. Jednocześnie problemy związane z pandemią wydłużyły kilkukrotnie planowane czasy dostaw produktów – wyjaśnia. Biorąc pod uwagę, że głównym obszarem zaopatrywania branży rowerowej w podzespoły i produkty są kraje Dalekiego Wschodu, czas oczekiwania na dostawy wynoszący dotychczas trzy–sześć miesięcy obecnie wydłużył się do 12, a w niektórych przypadkach nawet do 24 miesięcy. – Pojawiają się w związku z tym znaczące braki w dostępności produktów. W naszym odczuciu ta sytuacja może mieć negatywny wpływ na mniejsze podmioty działające na rynku w obszarze retailu, dystrybucji i produkcji, które nie planują swojej działalności w dłuższej perspektywie – uważa.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
O ponad 10 proc. spadał kurs akcji polkowickiej grupy obuwniczo-odzieżowej CCC w ostatnią środę kwietnia. Analitycy widzą dwa powody.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Najwięksi giełdowi detaliści kończą pierwszy kwartał obrotowego roku. Był słabszy pod względem koniunktury niż analogiczny okres 2024 r.
VRG kończy restrukturyzację sklepów odzieżowych. W 2025 r. zadba o ruch w salonach i franczyzę – zapowiedział Mateusz Kolański, prezes modowo-jubilerskiej grupy. Dywidenda może być mniejsza niż w ubiegłym roku – sygnalizuje zarząd.
Akcje handlowej spółki drożeją ósmą sesję z rzędu. Kurs właśnie ustanowił nowe, historyczne maksimum. Dino jest już droższe od PZU i Pekao.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Nowy program lojalnościowy dla szyldów CCC już działa. Zmiany w systemach IT dotknęły część klientów. Spółka wskazuje na dostawcę.
Gdańska spółka odzieżowa wykonała ruch, którego miał oczekiwać od niej nadzorca rynku. To krok ku porozumieniu dotyczącego postępowania z Rosją w tle.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas