LONDYN (Reuters) - Szok na rynkach finansowych po wtorkowych atakach terrorystycznych na USA może mieć ogromne reperkusje dla i tak wrażliwej już gospodarki światowej, uważają analitycy.
Giełdowe rynki światowe zniżkowały we wtorek, a ceny ropy wzrosły. Było to spowodowane wtorkowymi domniemanymi atakami terrorystycznymi na USA.
Około godziny 15.00 czasu warszawskiego w USA rozpoczęła się seria katastrof lotniczych. Dwa samoloty uderzyły w budynki World Trade Centre (WTC) w Nowym Jorku, jeden rozbił się w pobliżu Pentagonu w Waszyngtonie oraz jeden w okolicach Pittsburga w Pensylwanii.
Zdenerwowani inwestorzy zaczęli szukać bezpiecznych inwestycji takich jak obligacje rządowe, gdyż na całym świecie zaczęły się szerzyć obawy związane z tymi atakami.
Może to wywołać ogólnoświatową recesję - powiedział Mats Kinnwall, główny ekonomista międzynarodowy ze szwedzkiego banku Handelsbanken.