Informacje przedstawione przez spółki Altera i BMC Software przekonały inwestorów, że sytuacja na rynku nowych technologii zaczyna się poprawiać. Dlatego Nasdaq Composite zyskał w tym roku już 5,4 procent, a od 21 września blisko 40 procent.
Producent chipów Altera zapowiedział, że jego przychody w czwartym kwartale spadną o siedem procent wobec trzeciego kwartału, ale dodał, że "wszystko wskazuje na to, że już osiągnęliśmy dno koniunktury".
BMC podał natomiast, że jego zysk w ostatnim kwartale znajdzie się w górnej skali prognoz analityków.
"Inwestorzy kupują akcje w oczekiwaniu na lepsze drugie półrocze" - powiedział Joel Silverstein, portfolio manager z Cohen, Klingenstein & Marks. "Wszyscy wierzą w sektor nowych technologii", dodał.
Równocześnie jednak inwestorzy byli ostrożni oczekując na początek okresu publikacji wyników kwartalnych, który zacznie się w przyszłym tygodniu.