Reklama

FSO prowadzi nadal rozmowy z inwestorami

Warszawa, 31.08.2004 (ISB) - FSO prowadzi nadal rozmowy z potencjalnymi inwestorami, powiedział agencji ISB we wtorek Janusz Woźniak, prezes FSO SA (dawniej Daewoo-FSO Motor SA). "Jest kilku partnerów, z którymi cały czas rozmawiamy o wejściu do spółki" - powiedział ISB Woźniak. Nie chciał powiedzieć, czy wśród potencjalnych inwestorów znajduje się brytyjski koncern MG Rover i Shanghai Automotive Industry Corp. (SAIC).

Publikacja: 31.08.2004 12:46

"Nie mogę nic więcej powiedzieć na ten temat, dopóki partnerzy się na to nie zgodzą" - powiedział. Dodał, że w negocjacjach obowiązuje klauzula poufności.

W ub. tygodniu SAIC, największy chiński producent samochodów, ogłosił zamiar przejęcia Rovera. Jak podawał "Parkiet", Rover zadeklarował później, że wciąż jest zainteresowany inwestycją na Żeraniu. Także przedstawiciele SAIC mają w najbliższym czasie odwiedzić Warszawę, jak podawała gazeta powołując się na nieoficjalne informacje.

Wcześniej we wtorek Woźniak powiedział dziennikarzom, że w 2004 roku FSO wyprodukuje więcej samochodów niż w roku 2003, kiedy żerańską fabrykę opuściło 35,4 tys. aut.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki zmieniło we wtorek nazwę firmy na FSO SA z Daewoo-FSO Motor SA. (ISB)

Marcin Zaremba

Reklama
Reklama
Gospodarka
Na świecie zaczyna brakować srebra
Patronat Rzeczpospolitej
W Warszawie odbyło się XVIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu
Gospodarka
Wzrost wydatków publicznych Polski jest najwyższy w regionie
Gospodarka
Odpowiedzialny biznes musi się transformować
Gospodarka
Hazard w Finlandii. Dlaczego państwowy monopol się nie sprawdził?
Gospodarka
Wspieramy bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama