"Wskaźnik ocen sytuacji bieżącej osiągnął rekordowy w historii badań poziom (80% spośród badanych firm uznało swoją sytuację za dobrą lub bardzo dobrą)" - podano w raporcie.
Ostatni kwartał 2005 roku był drugim z kolei, w którym odnotowano poprawę sytuacji ekonomicznej ankietowanych przedsiębiorstw, po pewnej korekcie w dół w pierwszej połowie ub.r., podał bank centralny.
Także wskaźnik prognoz popytu po korekcie sezonowej osiągnął w I kw. 2006 r. najwyższy poziom w historii. Natomiast wskaźnik prognoz zamówień po korekcie sezonowej nieznacznie się obniżył w pierwszym kwartale 2006 roku.
Pojawił się też rosnący trend wskaźnika aktywności inwestycyjnej.
Kontynuację inwestycji już rozpoczętych zapowiedzieli w I kw. 2006 r. niemal wszyscy badani inwestorzy (blisko 98% inwestorów, o 2 pkt. proc. więcej niż w pop. kw., podano w raporcie.