Jelfa podała, że spółki z grupy Sanitas planują w okresie najbliższych 12 miesięcy nabycie wszystkich pozostałych akcji spółki i posiadanie 6.800.000 akcji, stanowiących 100% kapitału zakładowego, uprawniających do wykonywania tyluż głosów na WZ.
"Następnie zamierzają doprowadzić do zniesienia dematerializacji akcji spółki i ich wycofanie z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie SA" - podano w komunikacie.
Na początku kwietnia Sanitas podał, że otrzymał w wyniku wezwania zapisy na sprzedaż ok. 84,5% akcji Jelfy i będzie razem ze spółką Finasta z grupy Invalda kontrolował 94% kapitału jeleniogórskiej firmy.
Sanitas wzywał do sprzedaży 90,01% akcji Jelfy i chce zapłacić za akcję spółki 93 zł. Skarb Państwa, PZU i ARP wspólnie sprzedawały ponad 47% akcji jeleniogórskiej spółki.
Podmioty z grupy Invalda, kontrolującej Sanitas miały przed wezwaniem 9,99% kapitału zakładowego jeleniogórskiej spółki.