Nowy Rynek, jeden z głównych filarów strategii warszawskiej giełdy, ma ruszyć na przełomie I i II kwartału przyszłego roku. Według giełdy, będzie to rynek nieregulowany, dla firm zainteresowanych niższymi kosztami i wymogami wejścia do obrotu giełdowego.

GPW chce też skoncentrować obrót akcjami na rynkach GPW i udostępnić nowe produkty - w tym ETF-y (fundusze indeksowe) i inne instrumenty strukturyzowane. Kolejny element strategii giełdy do plany pozyskania większej liczby spółek zza granicy (z regionu docelowego: Litwa, Ukraina, Słowacja, Czechy, Węgry, Bułgaria i Rumunia) oraz inwestorów zagranicznych. Dodatkowo GPW chce mieć większy wpływ na kształt regulacji prawnych, które miałyby zwiększać konkurencyjność giełdy, w tym zmian w sposobie opracowania zasad ładu korporacyjnego.

Ponadto warszawska giełda planuje uruchomienie platformy analitycznej i informacyjnej dostarczającej informacje na temat firm zagranicznych notowanych na GPW i popularyzującej informacje o GPW w krajach regionu. Chce też pozyskać status agencji informacyjnej dla spółek giełdowych.