Reklama

BRE Bank chce sfinalizować sprzedaż PTE Skarbiec-Emerytura w II kw. 07

Warszawa, 21.12.2006 (ISB) - BRE Bank chce sfinalizować sprzedaż PTE Skarbiec-Emerytura w drugim kwartale 2007 roku. W przyszłym roku bank zamierza wejść na rynek consumer finance, poinformował dziennikarzy Sławomir Lachowski, prezes BRE Banku, właściciela PTE.

Publikacja: 21.12.2006 12:55

"Jest kilkanaście podmiotów, z którymi rozmawiamy. Na przełomie roku przyjmiemy ostateczne oferty, w końcu lutego zaś dojdzie do due diligence, a transakcję chcielibyśmy zakończyć jeszcze w drugim kwartale" - powiedział Lachowski podczas konferencji prasowej.

"Nie musimy sprzedawać teraz tej spółki. Udało nam się zatrzymać odpływ członków funduszu. Naszym zamierzeniem jest, aby w 2007 roku bilans nowopozyskanych i odchodzących klientów był dodatni, co wpłynie na wzrost wartości funduszu" - dodał prezes.

Lachowski zapowiedział też, że w 2007 roku bank wejdzie na rynek usług consumer finance.

"Zamierzamy zaistnieć na rynku consumer finance od 2007 roku. Platforma informatyczna już jest przygotowana" - powiedział prezes. Nie podał jednak szczegółów.

Zapytany o to, czy bank jest zainteresowany przejęciem mini-BPH prezes odpowiedział: "Nie jesteśmy zainteresowani mini-BPH, ale parę dużych banków może to kupić. Ten bank ma za mało aktywów" - powiedział Lachowski.

Reklama
Reklama

W końcu listopada 2005 roku BRE Bank i PZU zawarły umowę o połączeniu PTE Skarbiec-Emerytura i PTE PZU. Maksymalna cena transakcji została przez strony ustalona na poziomie 365 mln zł, a minimalna na 315 mln zł. Połączenie towarzystw miało odbyć się w drodze przejęcia majątku PTE Skarbiec-Emerytura przez PTE PZU.

Zgodę na połączenie wydał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), jednak Komisja Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych (KNUiFE) w lipcu tego roku nie wyraziła zgody na tę transakcję.

BRE Bank zdecydował wówczas, że nie będzie odwoływał się od decyzji KNUiFE i podtrzymał strategię i plany działania wobec funkcjonowania biznesu emerytalnego, który nie jest postrzegany przez grupę BRE Banku jako działalność podstawowa. (ISB)

amo/tom

Gospodarka
Na świecie zaczyna brakować srebra
Materiał Promocyjny
AI to test dojrzałości operacyjnej firm
Patronat Rzeczpospolitej
W Warszawie odbyło się XVIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu
Gospodarka
Wzrost wydatków publicznych Polski jest najwyższy w regionie
Gospodarka
Odpowiedzialny biznes musi się transformować
Gospodarka
Hazard w Finlandii. Dlaczego państwowy monopol się nie sprawdził?
Gospodarka
Wspieramy bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama