- Pomysły na inwestycje za granicą nie są nam obce - powiedział Piotr Walter, prezes TVN agencji Reuters. - Chciałbym, żebyśmy dalej dywersyfikowali nasze przychody, także z geograficznego punktu widzenia - dodał. Ujawnił, że grupa była w zeszłym roku bliska przejęcia jednego z nadawców na Bałkanach. Transakcja w ostatniej chwili nie doszła do skutku.
Kolejna wypowiedź P. Waltera wskazuje, że firmie nie będzie łatwo rosnąć przez akwizycje. Prezes przyznał bowiem, że inne duże grupy medialne, takie jak CME i SBS Broadcasting, czyli byli udziałowcy TVN, już wcześniej przeczesały region w poszukiwaniu możliwości inwestycyjnych.
TVN nadal szuka możliwości inwestycyjnych w sąsiednich krajach, takich jak Ukraina. - To jest rynek z olbrzymim potencjałem. Na razie jednak nie prowadzimy tam żadnego projektu - powiedział Walter.
W maju TVN kupił Mango Media, nadawcę satelitarnego programu telewizyjnego Telezakupy Mango24. Przeznaczył na ten cel 13 mln euro. Kwota ta, zdaniem analityków CDM Pekao, przewyższa wartość całego polskiego rynku teleshopping. P. Walter tłumaczył, że wycena firmy jest uzasadniona z uwagi na duży potencjał wzrostu tego rynku oraz możliwość zbudowania na bazie marki Mango systemu sprzedaży wysyłkowej, jak również poszerzenia ograniczonego asortymentu oferowanych towarów. Powtórzył, że po przejęciu Mango, TVN nie planuje w tym roku żadnych znaczących zakupów. Firma zamierza natomiast bronić pozycji przed rosnącym rywalem, Polsatem, który planuje wejść w przyszłym roku na warszawską giełdę.
Konkurencję na polskim rynku telewizyjnym powinno zwiększyć również wejście kontrolowanego przez Ruperta Murdocha koncernu News Corp., który zainwestował w telewizję TV Plus. Ta zaś ma ruszyć pod nową nazwą w okresie jesiennym.