Zysk operacyjny wyniósł 93,1 mln euro, wzrósł o 37,1% z 67,9 mln euro przed rokiem.
Przychody wyniosły 62,3 mln euro, wzrosły o 72,1% z 36,2 mln euro.
"Wzrost obrotu został odnotowany pomimo wzrastających udziałów w projektach deweloperskich, które dopiero po ukończeniu inwestycji spowodują wpływy środków" - czytamy w komunikacie.
Spółka podała, że Net Asset Value na jedną akcję wyniosło na koniec okresu 10,5 euro, czyli o 25,6% więcej w ujęciu rocznym.
"Wyniki pierwszego kwartału 2007/08 są w pełni zgodne z naszymi oczekiwaniami. Obecnie odnotowujemy ciągły wzrost, gdyż mamy możliwości samodzielnego finansowania. Do naszych rewelacyjnych wyników przyczyniła się z pewnością decyzja o podjęciu działalności inwestycyjnej na terenach Europy Południowo-Wschodniej oraz krajach byłego Związku Radzieckiego. Już dziś można powiedzieć, że w następnych kwartałach pobijemy nasze dotychczasowe rekordy" - powiedział dyrektor generalny spółki Karl Petrikovics, cytowany w komunikacie.