"Po wcześniejszej deklaracji Ministerstwa Skarbu Państwa, decyzja rady nadzorczej to kolejny ważny krok w przygotowaniach do debiutu giełdowego" - powiedział prezes spółki Piotr Siennicki, cytowany w komunikacie. Zgodę na upublicznienie spółki musi wyrazić jeszcze walne zgromadzenie spółki.
W połowie października Lot poinformował, że chce wejść na GPW w połowie 2008 roku, w ramach strategii spółki na lata 2008-2012, a Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) wyraziło na to zgodę.
We wtorek Lot poinformował, że w związku z rozpoczęciem procesu przygotowawczego do wprowadzenia akcji przewoźnika na GPW, MSP zwróciło się do syndyka masy upadłościowej SAirLines Europe BV, mniejszościowego akcjonariusza Lot, z prośbą o przygotowanie listy pięciu banków inwestycyjnych o uznanej reputacji, spośród których wyłoniony zostanie doradca PLL Lot w tym procesie.
Obecnie jest zakładana oferta sprzedaży tylko nowych akcji, dzięki której spółka pozyskałaby środki na rozwój. Po ofercie Skarb Państwa zachowałby przynajmniej 51% PLL Lot, zgodnie z przepisami ustawy dotyczącej tej spółki.
Ostatnio rzecznik ds. gospodarki w "gabinecie cieni" Platformy Obywatelskiej (PO), Adam Szejnfeld poinformował, że PO nie wyklucza obniżenia udziałów poniżej 51% w Lot, po zmianie przepisów przewidujących konieczność zachowania przez Skarb Państwa większościowego pakietu w tej spółce.