Pocztowa Solidarność zadecyduje dziś o ewentualnym przesunięciu rozpoczęcia strajku generalnego na 5 maja (początkowo miał się zacząć 21 kwietnia). Istnieje możliwość, że niektóre związki zgodzą się na wzrost wynagrodzeń o 400 zł miesięcznie od 1 kwietnia (początkowo żądały 700 zł od 1 stycznia). Stanowiska wobec takiej propozycji nie zajęła jeszcze Solidarność.
Akcja PIT
Jeśli strajk rozpocznie się w najbliższy poniedziałek, to znacznie utrudni to wysyłkę rozliczeń podatkowych (trzeba to zrobić do końca kwietnia). Na proteście skorzystają jednak bez wątpienia operatorzy niezależni.
PAF Operator Pocztowy zaproponuje firmom dostarczenie zeznania przez kuriera, który przyjedzie po nie do ich siedziby. Przedstawiciele spółki szacują, że w razie strajku Poczty liczba dostarczanych przez PAF przesyłek wzrośnie z 1 mln do 6 mln miesięcznie.
Władze należącego do giełdowej grupy Integer. pl InPostu uważają, że nie muszą nikogo przekonywać do swoich usług, gdyż spółka już podpisuje duże umowy. Rafał Brzoska, prezes InPostu, podkreśla jednak, że podatnicy nie powinni czekać do ostatniej chwili z wysłaniem rozliczenia. - W przypadku innych niż Poczta Polska operatorów o terminowości złożenia oświadczenia decyduje czas jego fizycznego doręczenia, a nie wysłania. Staramy się to uświadamiać naszym klientom - mówi.