Nuno Amado, prezes portugalskiej grupy, zwraca uwagę, że porozumienie podkreśla fakt, że jest on przedsięwzięciem o znaczeniu podstawowym, i że nie istnieje zobowiązanie do jego sprzedaży, o ile kwota tymczasowego wsparcia kapitałowego, pozostająca do spłaty w grudniu 2016 roku, nie przekroczy 700 mln euro.

Główne operacje zagraniczne będą nadal miały znaczący wkład we wzrost rentowności Millennium bcp. Ich udział w dochodach z działalności bankowej ma wzrosnąć z 21 proc. w roku 2009 do 44 proc. w 2017 r. Obecnie około 50 proc. pracowników grupy i 50 proc. sieci detalicznej znajduje się poza Portugalią. Według prezesa Bank Millennium będzie wnosił proporcjonalny do swego potencjału wkład w wyniki.

Nuno Amado przypomina, że Bank Millennium niedawno uaktualnił swój plan strategiczny i ustalił jednoznaczne cele na nadchodzące lata, bazując na potrzebach polskiej gospodarki oraz na planie dalszego wzmacniania swojej pozycji rynkowej.  Do priorytetów należy stały wzrost rentowności i efektywności, wypracowanie mocnej pozycji w segmencie klientów zamożnych i korporacyjnych.

Grupa BCP ma osiągnąć w średnim terminie ROE na poziomie 10 proc. We wszystkich spółkach koncentruje się na poprawie zyskowności, na dostosowaniu struktury biznesu, zwiększeniu marż na aktywach i poprawie poziomów prowizji. Cała grupa BCP ma osiągnąć w średnim terminie ROE na poziomie 10 proc. We wszystkich spółkach koncentruje się na poprawie zyskowności, dostosowaniu struktury biznesu, zwiększeniu marż na aktywach i poprawie poziomów prowizji. Zarząd oczekuje wzrostu dochodu z tytułu odsetek, poprawy jakości portfela kredytowego oraz poprawy zyskowności. Nuno Amado dodaje, że w Portugalii będzie to się wiązać również z korektą wielkości i organizacji banku, dostosowującą go do warunków gospodarczych, oraz z redukcją kosztów.