Reklama

Raiffeisen Polbank: Większy popyt na kredyt

W czwartek na warszawskim rynku obligacji zadebiutowały papiery Raiffeisen Polbanku, ósmego pod względem sumy bilansowej banku w Polsce. Inwestorzy będą mogli handlować papierami o łącznej wartości 500 mln zł.

Aktualizacja: 07.02.2017 01:13 Publikacja: 16.01.2015 05:00

Piotr Czarnecki, prezes Raiffeisen Polbanku.

Piotr Czarnecki, prezes Raiffeisen Polbanku.

Foto: Archiwum

– Wprowadzenie naszych obligacji traktujemy jako przetarcie szlaku do publicznej oferty akcji, którą uzgodniliśmy z Komisją Nadzoru Finansowego, negocjując zgodę na przejęcie Polbanku – podkreśla w rozmowie z „Parkietem" Piotr Czarnecki, prezes Raiffeisen Polbanku. Przypomina też, że akcje spółki znajdą się na GPW najpóźniej do połowy 2016 r. – Bank przygotowuje się do oferty publicznej, by móc skorzystać z najlepszych warunków rynkowych, gdy takie się pojawią.

Czarnecki wciąż nie chce zdradzać, kiedy inwestorzy będą mogli kupić akcje Raiffeisena. – Terminy nie zostały jeszcze ustalone, ale przygotowania trwają – zapewnia jednak.

Tylko 29zł miesięcznie przez cały rok!

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej.

Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.

Reklama
Patronat Rzeczpospolitej
W Warszawie odbyło się XVIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu
Materiał Promocyjny
Inwestycje: Polska między optymizmem a wyzwaniami
Gospodarka
Wzrost wydatków publicznych Polski jest najwyższy w regionie
Gospodarka
Odpowiedzialny biznes musi się transformować
Gospodarka
Hazard w Finlandii. Dlaczego państwowy monopol się nie sprawdził?
Gospodarka
Wspieramy bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni
Gospodarka
Tradycyjny handel buduje więzi
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama