Mimo przewagi optymistycznych nastrojów na zagranicznych rynkach akcji inwestorzy handlujący w Warszawie początkowo nie byli zbyt przychylnie nastawieni do akcji, ale w obliczu wzbierającej fali optymizmu u na pozostałych europejskich rynkach akcji ostatecznie dali się przekonać do zakupów.
Kolor zielony pojawił się na indeksach zarówno rozwiniętych parkietów, jak i rynków z naszego regionu. Fala optymizmu dotarła również za ocean, przekładając się na mocne odbicie amerykańskich indeksów. Zasięg zwyżek sięgał 1-2 proc. w zależności od rynku. Takich sprzyjających okoliczności inwestorzy w Warszawie nie mogli zmarnować. Dzięki przebudzeniu popytu WIG20 finiszował 0,9 proc. na plusie, powracając po krótkiej przerwie powyżej poziomu 1700 pkt. Z kolei WIG poszedł w górę o ponad 0,7 proc. Patrząc na fatalny bilans marca krajowy rynek akcji ma jeszcze sporo do odrobienia. Kryzys bankowy został opanowany z pomocą banków centralnych, a nie tak odległa jak jeszcze do niedawna sądzono perspektywa obniżek stóp procentowych wydaje się sprzyjać rynkom akcji. Ryzykiem pozostaje recesja w USA przed która ostrzega większość amerykańskim ekonomistów.
Optymizm krajowych inwestorów znalazł odbicie w notowaniach większości dużych spółek z WIG20. Z tego grona wyłamały się walory jedynie Dino i PGE i PKN Orlen, kończąc sesję pod kreską. Z kolei lokomotywami środowego odbicia były banki i drożejącym o ponad 4 proc. mBankiem na czele. Najwyraźniej inwestorzy znów nabrali zaufania do sektora, który został mocno przeceniony na fali obaw związanych z amerykańskimi i europejskimi bankami. Na celowniku kupujących znalazły się papiery także JSW wsparte pozytywną rekomendacją jednego z brokerów. Do łask wróciły akcje CD Projektu i Cyfrowego Polsatu. W przypadku telekomu przesądziły o tym lepsze od oczekiwań wstępne wyniki za IV kwartał 2022r.
Pozytywne nastroje przeważały w segmencie małych i średnich firm, gdzie przewagę miały drożejące spółki. Wśród najbardziej rozchwytywanych przez inwestorów znalazły się akcje Atremu, które zakończyły notowania 31 proc. na plusie. Spółce udało się pozyskać zlecenie dwukrotnie przewyższające jej roczne przychody. Natomiast największą przecenę zaliczyły akcje Ten Square Game, które w odpowiedzi na mocno rozczarowujące wyniki studia za IV kwartał 2022r. potaniały o prawie 19 proc.