Notowany na Catalyst deweloper budujący w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu w I połowie 2022 r. podpisał 1241 umów deweloperskich i przedwstępnych, czyli o 41 proc. mniej niż rok wcześniej. W samym II kwartale spółka znalazła nabywców na 641 lokali, o 47 proc. mniej wobec wyniku raportowanego w II kwartale ub.r., ale i o niemal 7 proc. więcej niż w I kwartale tego roku.

Na wynik finansowy za I połowę br. złoży się przekazanie klientom kluczy do 785 mieszkań.

– I połowa br. była trudna dla całej gospodarki i Polaków, wszyscy wspieraliśmy obywateli Ukrainy. Także rynek mieszkaniowy nagle zmienił się ze względu na rosnące stopy procentowe i wysoką inflację. Mimo to Robyg realizuje swoje cele, wprowadzając kolejne inwestycje do sprzedaży – powiedział wiceprezes Eyal Keltsh. – Zgodnie ze strategią przekierowaliśmy działania częściowo na rynek PRS. Wszystkie nasze budowy są prowadzone zgodnie z harmonogramami. Staramy się utrzymywać stabilną i płynną działalność zarówno w zakresie budowy, jak i sprzedaży mieszkań. Szukamy też gruntów w różnych lokalizacjach i nie wykluczamy wejścia do nowych miast. Teraz oczekujemy na zapowiedziane działania rządu wspierające kredytobiorców i nabywców mieszkań – podkreślił.

Ostatniego dnia marca Robyg został przejęty przez niemiecki fundusz budujący mieszkania na wynajem – TAG Immobilien. Na koniec marca liczba mieszkań w banku ziemi Robyga z przeznaczeniem na projekty PRS była szacowana przez TAG na 9,8 tys. Z kolei na 9,3 tys. szacowana była liczba lokali w banku przejętego wcześniej Vantage.