Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Omar Arnaout, prezes XTB, zapowiada kolejne nowości dla klientów.
Już od jakiegoś czasu na rynku podnoszony był temat zwiększenia bezpieczeństwa kont klientów XTB. Firma sygnalizowała, że pracuje nad tą kwestią, a teraz przyszedł w końcu czas na konkrety. Odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku jest wprowadzane właśnie dwuskładnikowe uwierzytelnianie (2FA), które znane jest m.in. w sektorze bankowym czy też u niektórych innych brokerów.
Jak podkreśla XTB, dwuskładnikowe uwierzytelnianie jest jednym z elementów tegorocznego planu produktowego firmy, a jednocześnie jest to przygotowanie „gruntu” pod wprowadzenie kolejnych produktów, w tym przede wszystkim wirtualnego portfela z kartą wielowalutową. Na pierwszy rzut idzie Polska. Wprowadzanie 2FA zaplanowano jednak na kilka etapów, co ma związek z dużą liczbą klientów w Polsce. Początkowo usługa jest dostępna dla wybranej grupy osób, która systematycznie ma się powiększać. W ciągu czterech tygodni 2FA ma być dostępne dla wszystkich klientów w Polsce. Do końca października funkcjonalność będzie uruchamiana na wszystkich pozostałych rynkach XTB.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Broker rusza z kolejną ofensywą zagraniczną. „Darmowa akcja” objęła również rynek węgierski.
88,3 tys. IKE i 12,7 tys. IKZE – aż tyle rachunków emerytalnych otworzyła branża maklerska - wynika z danych zebranych przez „Parkiet”. II półrocze też zapowiada się imponująco.
W czerwcu w skali całego rynku przybyło 31,9 tys. rachunków maklerskich. Liderem w przyroście kont niezmiennie pozostaje XTB - wynika z danych KDPW.
Akcje XTB w poniedziałek znów wyraźnie traciły na wartości. Była to już piąta z rzędu spadkowa sesja dla tej spółki, wokół której zaczęły się gromadzić ciemne chmury. Czy doprowadzą one do ulewy, czy jednak przebije się przez nie słońce?
Akcje XTB w poniedziałek wyraźnie traciły na wartości. Jest to już piąta z rzędu spadkowa sesja dla tej spółki, wokół której zaczęły się gromadzić ciemne chmury. Firma pracuje nadal nad ulepszeniami, w tym także jeśli chodzi o cyberbezpieczeństwo.
W czerwcu średnie dzienne obroty na GPW wyniosły 2,16 mld zł, co jest nowym rekordem w historii naszego rynku. Zdecydowana większość z nich znów jednak przeszła przez zagranicznych brokerów.