Indeks szerokiego rynku zakończył dzień, zniżkując o 0,7 proc. W dół poszły także WIG20 oraz sWIG80, których notowania spadły o odpowiednio 1,2 proc. i 0,2 proc. mWIG40 wzrósł o 0,4 proc.

Wśród branżowych indeksów pozytywnie wyróżniały się WIG-chemia oraz WIG-spożywczy, które wzrosły w piątek o 6,1 proc. i 6,5 proc. Przyczyniły się do tego zapowiedzi rządzących dotyczące wsparcia rolników i tzw. tarcza antyputinowska, mająca na celu pokrycie negatywnych skutków gospodarczego oderwania od Rosji. Zgodnie ze wspomnianą tarczą, rolnicy mają otrzymać dopłaty do każdego hektara gruntów rolnych. Rząd ma wesprzeć także producentów nawozów. Z kolei negatywnie wyróżniało się WIG-górnictwo, którego notowania spadły najbardziej spośród branżowych indeksów, o 3,1 proc. Nie mogło być jednak inaczej, gdy kursy największych podmiotów w indeksie, czyli KGHM oraz JSW, spadały o odpowiednio 3 proc. i 3,4 proc. Wśród średnich firm jednym z liderów zwyżek była Grupa Azoty, której notowania wzrosły o 11,2 proc. na fali rządowych obietnic. W czołówce znalazły się także Kernel oraz Grupa Kęty, których walory zdrożały o odpowiednio 11 proc. i 7,6 proc.

W dzień trzech wiedźm, czyli dzień rozliczania instrumentów terminowych, wartość obrotów sięgnęła 2,8 mld zł. Ciekawie sesja prezentowała się na pozostałych europejskich parkietach. Niemiecki DAX oraz CAC 40 spadały odpowiednio 0,2 i 0,1 proc., podczas gdy w trakcie dnia traciły momentami nawet 1,6 proc. W USA po niedźwiedzim rozpoczęciu sesji, potem rynki zdołały wyjść na terytorium byków.