Technologie

LiveChat: Końcówka roku zapowiada się dobrze

W piątek LiveChat był jedną z najlepszych spółek na warszawskiej giełdzie. Po południu jego akcje drożały o 9 proc., do 109 zł. Mimo iż od stycznia notowania poszły już w górę ponaddwukrotnie, to zdaniem ekspertów potencjał zwyżkowy jeszcze się nie wyczerpał. Wobec najnowszej wyceny Haitong Banku kurs ma 14-proc. przestrzeń do wzrostu.

Kapitalizacja LiveChatu, którego prezesem jest Mariusz Ciepły, wynosi 2,8 mld zł.

Foto: materiały prasowe

LiveChat jest beneficjentem trwającej pandemii. Widać to w raportowanych wynikach, w których znaczącemu przyspieszeniu uległo zarówno ARPU (średni miesięczny przychód na abonenta), jak i przyłącza netto. Analitycy podkreślają, że druga fala koronawirusa nadchodzi w najbardziej pracowitym okresie dla sektora handlowego – świąt Bożego Narodzenia. Dlatego ponownie oczekują zwiększonego zapotrzebowania na narzędzia komunikacji online, które oferuje LiveChat.

Według kalkulacji Haitong Banku, biorąc pod uwagę dwucyfrowe tempo wzrostu, bardzo wysoką rentowność i zdolność do generowania dużej ilości gotówki, obecna wycena wrocławskiej spółki nie jest zbyt wyśrubowana na tle międzynarodowych konkurentów z branży e-commerce czy cyfrowej komunikacji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.