Technologie

XTPL: Licencjonowanie zadowoli wszystkich

Notowana na GPW spółka zdecydowała, że licencjonowanie stanie się metodą komercjalizacji technologii naprawy defektów wyświetlaczy. Decyzja jest podyktowana efektami rozmów z partnerami oraz wynikami analiz.

Filip Granek, prezes XTPL

Foto: parkiet.com

– W mojej ocenie decyzja o licencjonowaniu jest bardzo dobra. Z jednej strony powinna przyspieszyć komercjalizację technologii XTPL w naprawie defektów, a z drugiej pozwolić spółce zachować prawa do wartości intelektualnej związanej z zastosowaniem tej technologii – komentuje Adrian Kowollik, analityk East Value Research. – Warto jednak zauważyć, że komunikat ma też drugie dno. Rodzi się pytanie, czy chiński partner, z którym spółka prowadzi rozmowy od połowy 2018 r., jest lub będzie zainteresowany modelem licencyjnym – zaznacza.

Spółka prowadzi rozmowy na temat komercjalizacji rozwijanej technologii z kilkoma dużymi podmiotami. W tej grupie jest m.in. międzynarodowy koncern notowany na Nasdaq oraz duży koreański producent wyświetlaczy notowany na giełdzie w Seulu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.