REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Kablówki przeciwne regulacjom

W poniedziałek zakończyły się konsultacje projektów decyzji, przy pomocy których prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej zamierza wprowadzić regulacje obowiązujące operatorów telewizji kablowych w Polsce.
Foto: Flickr

Gdy zamykaliśmy to wydanie „Parkietu", UKE przyjmował jeszcze stanowiska w 30-dniowych konsultacjach rozpoczętych 10 stycznia. Klaudia Kaliszczyk z biura prasowego UKE powiadomiła nas, że stanowiska spływają, oraz podtrzymała, że decyzje zaczną obowiązywać najprawdopodobniej w czerwcu. Taki termin wskazał w rozmowie z nami prezes UKE Marcin Cichy.

Telewizje kablowe, w tym należąca do Cyfrowego Polsatu Netia, zamierzają bronić się przed regulacją. Są zdania, że jest ona niecelowa i przygotowana z naruszeniem prawa.

UKE najpierw wprowadził regulacje kanalizacji, a teraz chce uregulować dostęp do ich infrastruktury kablówek w budynkach. Cichy przekonuje, że w ten sposób część inwestycji operatorów będzie mogła być przeznaczona na takie cele jak poprawa jakości usług czy inwestycje tam, gdzie nie ma sieci.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA