Technologie

Rynek mocno wierzy w producentów gier

O grubo ponad miliard złotych urosła w ciągu jednego dnia łączna wycena giełdowych spółek produkujących gry wideo. Co dalej?
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Wtorek był dla posiadaczy akcji spółek z branży gier bardzo udanym dniem. Od rana notowania niemal wszystkich studiów szły w górę. Największy procentowy wzrost na giełdzie notował BoomBit, a symbolicznym wydarzeniem stało się przekroczenie przez kurs CD Projektu psychologicznej granicy 300 zł.

CD Projekt rośnie w siłę

Notowania twórcy „Wiedźmina" zbliżały się do tej granicy od kilku dni. Po raz pierwszy przekroczyły ją we wtorek po godz. 10. Początkowo wydawało się, że popyt jest za słaby, aby zwyżki mogły być kontynuowane, i kurs spadł do przedziału 297–299 zł. Jednak stosunkowo szybko znów sforsował psychologiczną granicę i w końcówce sesji rósł o przeszło 3 proc. do ponad 303 zł. Tym samym kapitalizacja CD Projektu przekroczyła 29 mld zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.