Technologie

Komputronik: wzywający nie będą podbijać ceny

Dominujący akcjonariusz liczy, że uda mu się skupić z rynku pozostałe walory. Deklaruje też jednak, że zarządzana przez niego grupa z giełdą nie żegna się na zawsze.

Wojciech Buczkowski, prezes i akcjonariusz Komputronika chce wycofać spółkę z giełdy.

Foto: Archiwum

Po czwartkowym wystrzale kursu we wtorek notowania były stabilne. Po południu kurs rósł o 1 proc., do 6,5 zł. Dokładnie tyle wynosi cena oferowana w wezwaniu przez spółkę Marinnera Invest, kontrolowaną przez Wojciecha Buczkowskiego, prezesa Komputronika, oraz jego brata Krzysztofa wraz z małżonką Ewą Buczkowską.

– Wzrost kursu do poziomu podanego w wezwaniu jest rzeczą normalną, z reguły zawsze tak się dzieje. Zaproponowana przez nas cena jest ostateczna, nie będziemy jej podnosić – mówi „Parkietowi" prezes Buczkowski. Dodaje, że ma to związek z możliwością finansowania tej transakcji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.